Info
Info

Aeroflot

Aeroflotlupa

 Aeroflot jsou největší ruské aerolinky. Historie Aeroflotu sahá až do roku 1923, kdy byl založen ruskou vládou, což z něj dělá jednu z nejstarších leteckých společností na světě vůbec

 Aeroflot byl první ruskou leteckou společností, která se v roce 1989 přičlenila k mezinárodnímu sdružení letecké dopravy IATA (International Air Transport Association).

  Letecká společnost Aeroflot má v současnosti vynikající úroveň bezpečnosti, provozní spolehlivosti a oceňován je i její zákaznický servis. Prostřednictvím svého hubu na moskevském letišti Šeremetěvo provozuje společnost Aeroflot podle aktuálního letového plánu lety do více než 120 destinací ve více než 50 zemích světa napříč všemi kontinenty.

Historie

Základy letecké společnosti Aeroflot byly založeny již po ukončení ruské občanské války v roce 1921. Přesto trvalo další dva roky, než byla do provozu uvedena první linka z Moskvy do Nižního Novgorodu.

Význačného úspěchu společnost dosáhla již ve třicátých letech, kdy se stala největší aerolinkou na světě, disponovala 3 000 letadly a zaměstnávala na 65 000 lidí. I za éry Sovětského svazu nebyly výjimkou pravidelné linky do Spojených států, Velké Británie či do Kanady.

Po rozpadu Sovětského svazu se aerolinky víceméně rozdrobily do tří stovek menších společností, přičemž mezinárodní, a zejména pak dálkové lety, nadále provozovaly původní aerolinky Aeroflot.

Údaje o aerolince

Letový park společnosti Aeroflot je jedním z nejmodernějších, nejmladších a nejrychleji se rozšiřujících letových parků v Evropě.  Skládá  se z více než 120 letadel a jeho páteří jsou moderní letadla Airbus A320 Family, A330 a Boeing B767.

Sídlo

Společnost Aeroflot má základnu v Moskvě.

Adresa sídla :

Aeroflot
10 Arbat St.,
119002 Moscow
Russia 

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld Terminál A
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál C
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2D a 2E
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-C
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 1
Vídeň Terminál 1-D

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Economy class, Business class.

Nahoru