Dovolená Dhonakulhi Island
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Dhonakulhi Island

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Dhonakulhi Island od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vyrazte za exotikou na neobydlený ostrov Dhonakulhi Island

Ostrov najdete v severním cípu souostroví Maledivy. Táhne se od severu k jihu a tvarem připomíná banán. Od severu na jih má asi 1,5 km, zatímco na šířku měří průměrně jen asi 500 metrů. Přesto stojí za to sem vyrazit na dovolenou. Už jen proto, že tu není tak horko, jako na jižní straně Malediv poblíž rovníku.

Dhonakulhi Island najdete v samosprávní oblasti Haa Alifu Atollu, který je nejsevernější částí Malediv. Ostrov Dhonakulhi pak leží na jižní hranici atolu. Dobrou zprávou je, že nejbližší letiště je asi 24 km na jih od ostrova, takže se sem dostanete i z hlavního města Malé vcelku rychle.

Těšte se na výtečnou kuchyni, dechberoucí výhledy i zážitky z potápění

Dhonakulhi Island je neobydlený původními obyvateli, kteří ostrov už dávno opustili a přestěhovali se na nedaleký Dhidhdhoo, který leží kousek severovýchodně. Přesto tu najdete hned tři vyhlášená místa, kam zajít na jídlo. Leží na východě, západě i jihu, takže budete mít slunce na dohled od snídaně po večeři.

Neměli byste minout ani vyhlídkový bod na severním okraji ostrova, kde je krásný výhled na oceán a příjemná písčitá pláž s lákavým vstupem do moře plného korálů a drobných i větších mořských živočichů. Takže si přibalte věci na potápění a můžete vyrazit za parádní exotickou dovolenou.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru