Info
Info

TUID

Obsah článku

TUIDlupa

Cestovní kancelář TUI Deutschland je stoprocentní dceřiná společnost koncernu TUI AG, který se stal největším pořadatelem zájezdů v Německu i v celé Evropě. Pouze v Německu zaměstnává více než 7000 pracovníků.

Dnes patří pod TUI Deutschland další německé značky jako je 1-2 FLY, Discount Travel, airtours, Gebeco, L´TUR, OFT-Reisen. TUID vlastní celou řadu cestovních kanceláří a agentur, hotelových řetězců, leteckých společností a lodí.

Značka TUID působí v mnoha zemích. Své zastoupení se nachází v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Velké Británii, Irsku, Francii, Belgii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku, Finsku, ale také v Číně a Rusku.

V 50 katalozích prezentuje více než 10 000 nabídek zájezdů do celého světa. Pořádá jak klasické zájezdy k moři, tak poznávací zájezdy nebo možnost individuální kombinace služeb podle požadavků klientů. Mezi další služby patří pronájem automobilů nebo vlakové jízdenky „Zug zum Flug“ - jízdenka na letiště a zpět. TUID se jako první pořadatel začal věnovat ochraně životního prostředí.

Nabídka obsahuje vedle středozemních destinací také dovolené do exotických zemí, např. Kuba, Dominikánská republika, Mexiko, USA, Isla Margarita, Brazílie, Kapverdy, Srí Lanka a Thajsko

Historie

TUID má dlouholetou tradici, jejíž kořeny sahají až do roku 1928. Tehdy Hubert a Maria Tigges založili cestovní kancelář Dr. Tigges-Fahrten, která se orientovala na poznávání cizích zemí a lidí. V roce 1968 se sloučily čtyři pořadatelé – Touropa, Scharnow-Reisen, Hummel Reise a Dr. Tigges-Fahrten a vznikla tak cestovní kancelář TUI (celým názvem Touristik Union International). O dva roky později se stal součástí TUID také Airtours international, který se soustředí na pořádání kvalitních zájezdů s vysokým standardem služeb pro náročnou klientelu.

Roku 1989 začala společnost budovat franchisový systém v oblasti prodeje – jednalo se o TUI UrlaubCenter (dnes existuje pod názvem TUI ReiseCenter).

Vzhledem k velkému růstu firmy dosáhla v roce 1997 společnost TUI koncernové struktury. Od roku 1998 se stala součástí Hapag Touristik Union (HTU), který spadá pod koncern Preussag AG.

V roce 1999 byla založena CK TUI Deutschland GmbH. Další rok byl koncern HTU přejmenován na TUI Group. V roce 2007 vznikl v Londýně turistický koncern TUI Travel PLC, jehož dcerou se také stal TUI Deutschland GmbH.

Pojištění

Cestovní kancelář TUI Deutschland je pojištěna proti úpadku u DRS - Deutscher Reisepreis-Sicherungsverein VVaG.

Adresa

TUI Deutschland GmbH
Karl Wiechert Allee 4
30625 Hannover
Deutschland

Hledej zájezd

Vyhledat nabídky od TUID

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
1620x
Spíše ano
249x
Spíše ne
50x
Ne
24x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
1552x
Spíše ano
292x
Spíše ne
57x
Ne
26x
Nahoru