Info
Info

Travelix

TJAElupa

Cestovní kancelář Travelix (dříve Tjaereborg)  patří pod koncern Rewe Group. Celá skupina společně s dalšími pořadateli ITS Reisen, Jahn Reisen, Dertour, Meier´s Weltreisen a ADAC Reisen je třetí největší společností působící v oblasti cestovního ruchu v Německu.

Travelix se řadí k cenově nejatraktivnějším pořadatelům zájezdů v Německu. Výhodné slevy poskytuje jak za včasný nákup, tak i pro děti. Novinkou jsou individuální balíčky zájezdů sestavené podle denně aktuálních cen. Nabízí ubytování převážně ve 3 – 4 hvězdičkových hotelích, často je zařízeno stravování All-inclusive. Další služby nabízí v oblasti pronájmu automobilů, jež zajišťuje prostřednictvím Europcar. Tak jako ITS Reisen i Travelix přikládá velkou pozornost životnímu prostředí a jeho ochraně.

Hlavními turistickými cíli jsou nejoblíbenější země v oblasti Středomoří, např. Španělsko, Řecko, Turecko, Egypt, Kypr a Tunisko, z exoticky hlavně Dominikánská republika.

Historie

Cestovní kancelář Travelix působila původně pod názvem Tjaereborg, svým původem pochází z Dánska a byla pojmenovaná po dánském městečku. V roce 1950 uspořádal místní evangelický farář cestu do Španělska pro místní věřící, protože jiné CK nabízely velice drahé zájezdy. Po této zkušenosti se začal cestování více věnovat, pronajal si autobusy a organizoval další zájezdy, později také koupil letadla a založil leteckou společnost Sterling Airways. V sedmdesátých letech byla CK Tjaereborg největší ve Skandinávii, mohla poskytovat nízké ceny a získat si tak turistický trh.

Roku 1973 pronikla CK na německý trh pod názvem Tjaereborg Reisen GmbH Deutschland jako dceřiná společnost Tjaereborg Dänemark a začala zde zakládat své pobočky. První vznikla v Düsseldorfu, další v Hamburgu, Hannoveru a Berlíně. Po třech letech byl již Tjaereborg čtvrtým největším pořadatelem v Německu. Později vstoupil do vzájemné spolupráce s Jahn Reisen a od roku 2001 patří pod koncern REWE Group, který do dneška sídlí v Kolíně. V roce 2014 byla CK Tjaereborg byla přejmenována na CK Travelix.

Pojištění

Cestovní kancelář Travelix je pojištěna proti úpadku u DRS - Deutscher Reisepreis-Sicherungsverein VVaG.

Adresa

Travelix
Humboldtstraße 140
51149 Köln
Deutschland

Hledej zájezd

 

 

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
2x
Spíše ano
3x
Spíše ne
0x
Ne
0x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
3x
Spíše ano
2x
Spíše ne
0x
Ne
0x
Nahoru