Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
 Informace ke koronaviru nalezneteZDE
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Thomas Cook

TOC

Thomas Cook AG je německo-britský koncern s hlavní centrálou v Londýně a patří pod střechu německého obchodně-turistického koncernu Arcandor AG. Společnost je 2. největší cestovní kanceláří v Německu i v celé Evropě.

Na území Německa vystupuje pod názvem Thomas Cook Reisen a do této skupiny spadají také cestovní kanceláře Neckermann Reisen, Bucher Reisen a nejznámější německá letecká společnost Condor.

Thomas Cook vlastní více než 4000 poboček v 21 zemích světa a zaměstnává kolem 4200 pracovníků. Ročně s ním vycestuje na 13 milionů turistů. Společnost působí v Rakousku pod značkou Thomas Cook Austria AG, dále ve Velké Británii, Francii, Belgii a Holandsku. Své aktivity vyvíjí také ve východoevropských zemích např. v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Slovinsku.

Pro různé zákaznické skupiny nabízí celou škálu cenově výhodných balíčků služeb cestovního ruchu – pobytové, městské a poznávací zájezdy, wellness a sportovní pobyty. Vedle kompletních balíčků (ubytování, letenky, transfer, pronájem automobilu) umožňuje také prodej jednotlivých služeb a zařízení dovolené podle individuálních požadavků. Navíc poskytuje kvalitní servis pro zákazníky – brožurky, průvodce, dárky a zdarma službu Zug zum Flug – vlakovou dopravu na letiště na celém území Německa.

Mezi nejoblíbenějšími nabízenými destinacemi jsou Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy, Španělsko, Řecko, Itálie, Malta, Egypt, Turecko, Tunisko i další exotické země např. Srí Lanka, Thajsko, Keňa, Tanzanie, Karibik, Kuba, Brazílie, Mexiko, Maledivy, Seychely a Mauricius.

Historie

Na počátku historie této cestovní kanceláře stojí její zakladatel 32-letý angličan Thomas Cook. V roce 1841 uspořádal pro 500 cestujících první hromadnou organizovanou cestu vlakem z Leicester do Loughborough. V roce 1845 zorganizoval již první zájezd do Liverpoolu a následně okružní cestu po Evropě. Do podnikání se připojil také jeho syn John Mason Cook, který prvně vypravil turisty do Ameriky.

Dále začal Cook pořádat cesty po Nilu a zájezdy do Palestiny. V dalších letech otevřel své pobočky v Bruselu, Kolíně nad Rýnem, Paříži a ve Vídni. Společnost Thomas Cook & Son oficiálně vznikla v roce 1871. V roce 1872 poprvé uspořádali cestu kolem světa.

Thomas Cook vymyslel několik důležitých prvků v oblasti cestovního ruchu – hotelový poukaz a peněžní poukaz, který byl předchůdcem cestovních šeků. Začal také vydávat noviny „ The Excursionist“ s nabídkami zájezdů a brožury, jakési turistické průvodce. Thosmas Cook zemřel v roce 1892. Podnik nadále zůstával ve vlastnictví rodiny až do roku 1928, kdy ho vnuci Thomase Cooka prodali belgické cestovní a železniční společnosti.

V roce 2001 se britský koncern Thomas Cook Holdings Ltd. sloučil se společností C & N (Condor a Neckermann) a přejmenoval se na Thomas Cook AG.

V roce 2007 Thomas Cook koupil cestovní kancelář travel plus s.r.o a vznikl Neckermann Česká republika.

12.7.2010 koupil Thomas Cook 100 % podíl na společnosti Öger Tours.

Pojištění

Cestovní kancelář Thomas Cook je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Zurich Insurance plc Niederlassung für Deutschland.

Adresa

TOC

Thomas Cook AG
Thomas-Cook-Platz 1
61440 Oberursel
Deutschland

Pokud cestujete s Thomas Cook Group, zde si můžete ověřit lety a transféry:
http://traveller.thomascookincoming.com/#/landing/

Thomas Cook GmbH a Thomas Cook Touristik GmbH museli 25. zaří 2019 podat žádost o insolvenční řízení. Bankrot byl také zahájen prostřednictvím Thomas Cook International AG se sídlem v Pfäffikon ve Švýcarsku. Pravidelné obchodní operace musely být zastaveny a veškerý prodej cestovních služeb z portfolia organizátorů Thomas Cook byl zastaven. To se týká také obchodních značek Thomas Cook Signature, Thomas Cook Signature Finest Selection, Neckermann Reisen, Bucher Reisen, Öger Tours a Air Marin a také Thomas Cook International.

Hledej zájezd

 

 

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
260x
Spíše ano
47x
Spíše ne
10x
Ne
4x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
240x
Spíše ano
65x
Spíše ne
14x
Ne
4x