Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

Thomas Cook

TOC

Thomas Cook AG je německo-britský koncern s hlavní centrálou v Londýně a patří pod střechu německého obchodně-turistického koncernu Arcandor AG. Společnost je 2. největší cestovní kanceláří v Německu i v celé Evropě.

Na území Německa vystupuje pod názvem Thomas Cook Reisen a do této skupiny spadají také cestovní kanceláře Neckermann Reisen, Bucher Reisen a nejznámější německá letecká společnost Condor.

Thomas Cook vlastní více než 4000 poboček v 21 zemích světa a zaměstnává kolem 4200 pracovníků. Ročně s ním vycestuje na 13 milionů turistů. Společnost působí v Rakousku pod značkou Thomas Cook Austria AG, dále ve Velké Británii, Francii, Belgii a Holandsku. Své aktivity vyvíjí také ve východoevropských zemích např. v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Slovinsku.

Pro různé zákaznické skupiny nabízí celou škálu cenově výhodných balíčků služeb cestovního ruchu – pobytové, městské a poznávací zájezdy, wellness a sportovní pobyty. Vedle kompletních balíčků (ubytování, letenky, transfer, pronájem automobilu) umožňuje také prodej jednotlivých služeb a zařízení dovolené podle individuálních požadavků. Navíc poskytuje kvalitní servis pro zákazníky – brožurky, průvodce, dárky a zdarma službu Zug zum Flug – vlakovou dopravu na letiště na celém území Německa.

Mezi nejoblíbenějšími nabízenými destinacemi jsou Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy, Španělsko, Řecko, Itálie, Malta, Egypt, Turecko, Tunisko i další exotické země např. Srí Lanka, Thajsko, Keňa, Tanzanie, Karibik, Kuba, Brazílie, Mexiko, Maledivy, Seychely a Mauricius.

Historie

Na počátku historie této cestovní kanceláře stojí její zakladatel 32-letý angličan Thomas Cook. V roce 1841 uspořádal pro 500 cestujících první hromadnou organizovanou cestu vlakem z Leicester do Loughborough. V roce 1845 zorganizoval již první zájezd do Liverpoolu a následně okružní cestu po Evropě. Do podnikání se připojil také jeho syn John Mason Cook, který prvně vypravil turisty do Ameriky.

Dále začal Cook pořádat cesty po Nilu a zájezdy do Palestiny. V dalších letech otevřel své pobočky v Bruselu, Kolíně nad Rýnem, Paříži a ve Vídni. Společnost Thomas Cook & Son oficiálně vznikla v roce 1871. V roce 1872 poprvé uspořádali cestu kolem světa.

Thomas Cook vymyslel několik důležitých prvků v oblasti cestovního ruchu – hotelový poukaz a peněžní poukaz, který byl předchůdcem cestovních šeků. Začal také vydávat noviny „ The Excursionist“ s nabídkami zájezdů a brožury, jakési turistické průvodce. Thosmas Cook zemřel v roce 1892. Podnik nadále zůstával ve vlastnictví rodiny až do roku 1928, kdy ho vnuci Thomase Cooka prodali belgické cestovní a železniční společnosti.

V roce 2001 se britský koncern Thomas Cook Holdings Ltd. sloučil se společností C & N (Condor a Neckermann) a přejmenoval se na Thomas Cook AG.

V roce 2007 Thomas Cook koupil cestovní kancelář travel plus s.r.o a vznikl Neckermann Česká republika.

12.7.2010 koupil Thomas Cook 100 % podíl na společnosti Öger Tours.

Pojištění

Cestovní kancelář Thomas Cook je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Zurich Insurance plc Niederlassung für Deutschland.

Adresa

TOC

Thomas Cook AG
Thomas-Cook-Platz 1
61440 Oberursel
Deutschland

pokud cestujete s Thomas Cook Group, zde si můžete ověřit lety a transféry:
http://traveller.thomascookincoming.com/#/landing/

Hledej zájezd

Vyhledat nabídky od Thomas Cook

 

 

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
251x
Spíše ano
46x
Spíše ne
9x
Ne
4x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
229x
Spíše ano
64x
Spíše ne
14x
Ne
4x