Info
Info

Neckermann Reisen

Neckermann Reisenlupa

Cestovní kancelář Neckermann Reisen patří společně s cestovní kanceláří Bucher Reisen a leteckou společností Condor Flugdienst pod turistický koncern Thomas Cook AG. Značka Neckermann nese pověst skvělého poměru mezi výhodnou cenou a kvalitou služeb. Spolu s těmito značkami vytváří druhý největší turistický koncern v Německu i v Evropě.

Neckermann Reisen má své zastoupení také v Belgii, Nizozemsku, Rakousku, Polsku, České republice, Slovensku, Slovinsku a Maďarsku.

Cenově se Neckermann nachází na střední úrovni, ale vydává také speciální katalog s cenově zvlášť výhodnými nabídkami, kvalitou ručí mateřská společnost Thomas Cook. Nabídky zahrnují last minute a městské zájezdy, poznávací okružní cesty a plavby loděmi, wellness a sportovní pobyty (zaměřené na golf, surfing, zimní sporty), hotely pro rodiny a mladé lidi.

Zpočátku se cestovní kancelář specializovala pouze na zájezdy do Středomoří, např. Baleárské a Kanárské ostrovy, Turecko, Řecko, ale nyní jsou nabídky rozšířeny také do nejkrásnějších exotických destinací, např. Srí Lanka, Seychely, Mauricius, Thajsko, Kuba, Dominikánská republika, Spojené arabské emiráty, Keňa a další.

Historie

Josef Neckermann, úspěšný podnikatel v oblasti zásilkového obchodu (Neckermann Versand AG), se rozhodl rozšířit svoje podnikatelské aktivity také na cestování. První prospekt s nabídkou zájezdů vytvořil jako přílohu ke svému zásilkovému katalogu. S leteckou společností Condor uskutečnil zájezdy do Španělska, Tuniska, Rumunska a Jugoslávie. V roce 1964 založil za účelem rozšíření cestovního odvětví dceřiný podnik pod jménem Neckermann und Reisen GmbH & Co (NUR Touristik).

Neckermann přišel s novými myšlenkami aktivní dovolené – lyžařské a plachetní školy. Největšího obratu dosáhl v sezóně 1973/74. Po době úspěchů, velkém nárůstu obratu i nových klientů však přišla doba krize a finančních potíží. Neckermann musel v roce 1975 svůj koncern (zásilkový obchod včetně odvětví turistiky) prodat společnosti Karstadt AG.

1978 získal NUR vedoucí postavení na trhu v cestování na Dálný východ. V tomtéž roce byla založena dceřiná společnost v Belgii Neckermann Vliegreizen. Roku 1984 prodal zahraniční podíly rakouské společnosti Neckermann Österreich. V dalším roce se NUR Touristic podařilo uzavřít nejlepší obchody ve své historii. Počet cestujících vzrostl na 1 milion a obrat činil 1,43 miliardy marek.

Bezprostředně po sjednocení Německa otevřel NUR Touristic 14 poboček v devíti spolkových zemích a hlavním sídlem firmy ustanovil Oberursel. V roce 1994 získal do skupiny dalšího německého pořadatele Bucher Reisen. NUR Touristik se rozšířil také do východní Evropy, kde vznikl Neckermann Polska. Roku 1997 se stal podnik součástí turistického koncernu C & N Touristic AG. V roce 2001 převzal tuto společnost britský koncern Thomas Cook Holdings Ltd. a následně se přejmenoval na Thomas Cook AG.

2007 Thomas Cook koupil cestovní kancelář travel plus s. r. o. a vznikl Neckermann Česká republika

Dnes je i nadále Neckermann Reisen považován za nejznámější značku v oblasti cestování v Německu.

Pojištění

Cestovní kancelář Neckermann Reisen je pojištěna proti úpadku u Zurich Insurance plc Niederlassung für Deutschland.

Adresa

Neckermann Reisen
Thomas-Cook-Platz 1
61440 Oberursel
Deutschland

pokud cestujete s Thomas Cook Group, zde si můžete ověřit lety a transféry:
http://traveller.thomascookincoming.com/#/landing/

Thomas Cook GmbH a Thomas Cook Touristik GmbH museli 25. zaří 2019 podat žádost o insolvenční řízení. Bankrot byl také zahájen prostřednictvím Thomas Cook International AG se sídlem v Pfäffikon ve Švýcarsku. Pravidelné obchodní operace musely být zastaveny a veškerý prodej cestovních služeb z portfolia organizátorů Thomas Cook byl zastaven. To se týká také obchodních značek koncernu Thomas Cook, tudíž i Neckermann Reisen.

Hledej zájezd

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
2881x
Spíše ano
486x
Spíše ne
91x
Ne
43x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
2651x
Spíše ano
680x
Spíše ne
104x
Ne
49x
Nahoru