Info
Info

FTI Touristik

Obsah článku

Frosch Touristiklupa

Cestovní kancelář Frosch Touristik (dále jen FTI Touristik) je 5. největším poskytovatelem zájezdů v Německu.

FTI je mateřskou společností cestovní kanceláře 5 vor Flug, ale také dalších specialistů – jednoho z největších zprostředkovatelů pronájmu automobilů v Německu DriveFTI, on-line portálu fly.de pro objednávání zájezdů, pořadatele jazykových zájezdů LAL Sprachreisen, TVG Touristik Vertriebsgesellschaft mbH, BigXtra, televizní stanice Sonnenklar.Tv a dalších.

Produkty prodává i pod značkou XFTI (jedná se o dynamické balíčky s výhodnými letenkami).

Po celém světě zaměstnává kolem 1200 pracovníků. Vedle hlavního sídla v Mnichově je FTI zastoupena také pobočkami v Rakousku, USA, Asii (Bangkok), na Maltě a dceřinou společností ve Švýcarsku.

Produkty od FTI prodává okolo 10 000 partnerských agentur po celém Německu. Jejich nabídka se vyznačuje především bohatým programem zájezdů. Realizují se pobytové dovolené, kulturní a městské zájezdy, zaoceánské plavby či jazykové pobyty. Podle přání zákazníků se nechají bez problému zařídit okružní cesty, ubytování, letenky do vzdálených destinací, výlety nebo svatební cesty.

S FTI se můžete podívat do všech významných turistických letovisek. Mezi ty nejoblíbenější blízké cíle patří Turecko, Španělsko, Řecko, Malta a Egypt. Ke vzdáleným destinacím patří Dominikánská republika, Karibik, Mexiko, Blízký východ, Srí Lanka, Thajsko a Keňa.

Historie

Cestovní kancelář založil v roce 1983 Dietmar Gunz, který je doposud v čele vedení společnosti. Zpočátku se CK orientovala na zájezdy na Maltu.

Součástí podniku se stala společnost LAL Sprachreisen GmbH, která je největším poskytovatelem jazykových pobytů na německém trhu. V roce 1992 založila FTI švýcarskou společnost pod dnešním názvem FTI Touristik AG Schweiz, v dalším roce vznikla pobočka až v Orlandu a roku 1995 byla založena pobočka v rakouském Linci.

FTI Touristik vytvořila koncern, pod který postupem času přistoupily další společnosti jako TVG Touristik Vertriebsgesellschaft mbH a DriveFTI.

V roce 2000 muselo dojít k odprodeji a Frosch Touristik se stal součástí koncernu MyTravel Group, ale již v roce 2003 byla FTI zpětně koupena původním majitelem. V roce 2004 byla oficiálně založena CK 5 vor Flug jako dceřiná společnost. O dva roky později začala FTI spolupracovat s německou televizí sonnennklar.Tv a cestovní kanceláří BigXtra. 1. srpna 2008 oslavila cestovní kancelář Frosch Touristik své 25. výročí od založení.

Pojištění

Cestovní kancelář FTI Touristik je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali Versicherung AG über REISEGARANT GmbH.

Adresa

FTIlupa

Frosch Touristik GmbH
Landsberger Str. 88
80339 München
Deutschland

Hledej zájezd

Vyhledat nabídky od FTI Touristik

Tuto CK naši klienti doporučují ostatním
Ano
3100x
Spíše ano
618x
Spíše ne
147x
Ne
65x
S touto CK byli naši klienti spokojeni
Ano
2920x
Spíše ano
759x
Spíše ne
158x
Ne
70x
Nahoru