Info
Info

AIDA - Das Clubschiff

AIDA logolupa

Německá lodní společnost Costa Aida je ve svém odvětví na německém trhu ve vedoucí pozici. Costa Aida nabízí nejrůznější variace plaveb na luxusních klubových lodích, které jsou určeny zejména německy mluvící klientele. Charakteristické jsou svým neformálním, avšak luxusním stylem a precizními službami. Loďstvo společnosti patří mezi nejmodernější a nejekologičtější flotily světa.  Zažijte pohodlí plovoucího hotelového resortu a vyberte si pro svou plavbu z široké nabídky luxusních pokojů a apartmánů. V prostorných a perfektně navržených kajutách se budete cítit jako doma kdekoli na světě! Během plavby můžete nejen poznávat ta nejúžasnější místa světa, ale užívat si i samotnou plavbu. Lodě nabízí rozličné možnosti trávení volného času – najdete tu divadla, zábavní centra a workshopy, během plavby lze sportovat ve fitcentrech, bazénech a jiných sportovištích, věnovat se kulinářským zážitkům v lodních restauracích a barech, nechat se hýčkat v lázních a wellness programech, trávit čas v knihovně nebo nakupovat. Lodě nabízí i dětské kluby a zábavu vhodnou pro mládež.

Zažijte transatlantickou plavbu z Hamburku přes Irsko, Island a Grónsko až do New Yorku, okružní plavbu Středomořím. Absolvujte Asijský okruh nebo krátkou několikadenní plavbu do Osla či při pobřeží Egypta, a mnoho dalších plaveb! Costa Aida provozuje okružní plavby po celém světě – plavit se můžete nejen v oblasti Evropy, ale i Asie, Karibiku, Orientu, Severní či Jižní Ameriky atp. Mezi nejoblíbenější cesty patří např. plavba po Kanárských ostrovech či v oblasti Baltu, plavba v Adrii či transatlantická plavba.

Costa Aida je součástí koncernu Costa Cruises, který patří mezi sedmičku největších rejdařů světa.

Historie

Počátky Costa Cruises, společnosti určené původně pro přepravu nákladu, se datují již k roku 1854, kdy byla založena italská lodní společnost Giacomo Costa fu Andrea. Během druhé světové války však společnost přišla o většinu své flotily a rozhodla se tak nově zaměřit na osobní přepravu.  Jelikož se ale transatlantické plavby ukázaly být zdlouhavé a nevýhodné a v oblasti osobní přepravy nabývala na významu spíše letecká přeprava, přišla společnost s novinkou v oblasti cestovního ruchu – turistickými plavbami. Lodě se tak rekonstruují a vzniká nové odvětví cestovního ruchu – okružní plavby. Od roku 1968 je nabízen balíček FLY & CRUISE, tedy plavba s charterovými letenkami. 80. léta znamenají zvyšující se poptávku po okružních plavbách, z lodí se již stávají skutečné plovoucí hotelové resorty. Roku 1986 se společnost mění na Costa Cruises. V roce 2000 se jediným jejím vlastníkem stává americká společnost Carnival. V roce 2004 Costa Cruises zakupuje německou lodní společnost Costa Aida. Costa Cruises S.p.A. tak sdružuje značky AIDA Cruises, Ibera Cruises a Costa Cruises, jež celkem disponují flotilou o 19 lodích v provozu, přičemž další jsou ve výstavbě. Costa Cruises je členem společnosti nejvýznamnějších světových rejdařů - World´s Leading Cruise Lines.

Pojištění

Lodní společnost AIDA Cruises German Branch of Societá di Crociere Mercurio S.r.L. je řádně pojištěna proti úpadku u Generali Versicherung AG über REISEGARANT GmbH.

Sídlo

AIDA Cruises - German Branch of Costa Crociere S.p.A.
Am Strande 3d
18055 Rostock
Deutschland

Nahoru