Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
Ve Vašem prohlížeči není povolen javascript.
Aby bylo dosáhnuto plné funkčnosti stránek, je třeba jej povolit.

KLM Royal Dutch Airlines

KLM Royal Dutch Airlines

V Nizozemí se společnost KLM skládá z jádra skupiny KLM, která dále zahrnuje KLM Cityhopper, Transavia.com a Martinair. Společnost KLM patří ke špičce v odvětví leteckých společností a nabízí spolehlivé služby i produkty zaměřené na zákazníka, které vycházejí z politiky entusiasmu a dlouhodobě udržitelných inovací.

Společnost KLM se podílí na největším transatlantickém společném podniku v oboru se společnostmi Air France, Delta Air Lines a Aliatalia. Díky přibližně 250 denním transatlantickým letům a letovému parku okolo 150 letadel přináší tento společný podnik společností AIR FRANCE-KLM, Alitalia a Delta Air Lines zákazníkům výhody široké sítě tras nabízející více frekvencí, konkurenceschopné tarify a harmonizované služby na všech transatlantických letech.

Historie

Společnost KLM byla založena 7. října 1919 a jedná se tak o nejstarší aerolinky na světě, které stále fungují pod svým prvotním názvem. Svůj provoz však zahájily až 17. května 1920, kdy se dva angličtí novináři vydali na cestu z Londýna do Amsterdamu. Během prvního roku provozu KLM přepravily celkem 440 cestujících.

První mezikontinentální let KLM podnikly v roce 1929 na lince do Indonésie. Po dlouhou dobu se jednalo o nejdelší nonstop operovaný let na světě. Po Druhé světové válce se společnost KLM stala tou první, která zahájila provoz na transatlantické lince z Evropy do New Yorku.

V roce 1989 aerolinky KLM koupily 20 % akcií americké letecké společnosti Northwest Airlines a zároveň světu představily business třídu. Rok 2002 byl ve znamení obnovy letky užívané k dálkovým letům, přičemž obnova pokračovala až do roku 2005.

Ještě v roce 2004 však došlo k zásadní změně ve struktuře společnosti, když se KLM spojilo s aerolinkami Air France a vytvořily tak jednu společnou firmu. Oboje aerolinie však doposud lítají pod svojí vlastní značkou.

Údaje o aerolince

KLM jsou holandské národní aerolinky s hlavní základnou na letišti v Amsterdamu. Jedna z nejstarších leteckých společností světa létá celkem do 125 destinací v Evropě, Americe, Asii a v Africe.

Ke svému provozu aerolinky používají flotilu 110 strojů, z nichž drtivá většina je značky Boeing. Letecká společnost KLM je členem uskupení SkyTeam.

Sídlo

Společnost KLM má základnu v Amstelveenu blízko Amsterdamu.

Adresa sídla společnosti:

KLM Amsterdamseweg 55
1182 GP Amstelveen
Postbus 7700, 1117 ZL Luchthaven
Schiphol
Nizozemsko

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál D
Drážďany -
Düsseldorf Terminál B
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2D
Katowice -
Kolín nad Rýnem Terminál 2D
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1-D
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart Terminál 3
Vídeň Terminál 1-C

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy