Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Seychely

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Seychely od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Seychely jsou rozesety na 115 malých ostrovech v Indickém oceánu severovýchodně od Madagaskaru. Legenda říká, že když bůh tvořil svět, bylo mu líto, že si ráje mohou užívat jen andělé, a tak vzal kousek nebe a položil jej do oceánu. Tak vznikly Seychely, celoročně navštěvované souostroví s jemným bílým pískem na plážích, průzračným mořem, korály, typickými žulovými balvany a nedotčenou přírodou. Pospěšte na Seychely, dokud ráj trvá.

  • Seychely je stát na 115 malých ostrovech v Indickém oceánu, rozesetých v několika skupinách na ploše zhruba 1100 krát 800km severovýchodně od Madagaskaru. Ostrovy jsou dvojího druhu – vlastní Seychelské ostrovy nebo též Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Digue, Silhouette aj.), ležící na severovýchodě státu, jsou tvořeny masivními žulovými skalisky, zatímco ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly (Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra). Celková pevninská rozloha Seychel je 455km2.
  • Počet obyvatel čítá cca 81 000 a obydleno je pouze 33 ostrovů, přičemž 4/5 obyvatelstva se soustřeďují na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria a mezinárodní letiště. Na Vnějších ostrovech, které představují téměř polovinu plochy země, ale postrádají zdroje pitné vody, žijí pouze 2 % seychelského obyvatelstva.
  • Na africké poměry jsou Seychely poměrně blahobytnou zemí. Nejdůležitější zdroj příjmů představuje luxusní turistický ruch, na němž se podílí beze zbytku trojice ostrovů Mahé, Praslin a La Digue. Ročně stráví na Seychelách dovolenou ke 150 tisícům zahraničních hostů. Dalším významným hospodářským odvětvím je lov a zpracování ryb, zvláště tuňáků (na Seychelách se nachází jedna z největších tuňákových konzerváren na světě).

Zpřesněte si hledání

Dovolená Indický oceán

Indický oceán
Pasy, víza, očkování

Dovolená Indický oceán

Indický oceán
Počasí

Dovolená Indický oceán

Indický oceán
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru