Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Sardinie

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Sardinii od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Sardinie, druhý největší středomořský ostrov po Sicilíi s rozlohou jako třetina naší republiky, leží západně od Itálie a jižně od Korsiky. Sardinie je především letním lákadlem. Sardinie je ostrov překrásných karibských pláží, divokých útesů, průzračného životem nabitého moře, vysokých hor, ale také jedna z nejchudších oblastí Itálie. Říká se, že pokud někdo zahoří láskou k Sardinii, musí se už opětovně vracet.

  • Sardinie je autonomní oblast, ležící na jihozápadě Itálie a jižně od francouzské Korsiky, o rozloze 24 090 km². Rozkládá se na stejnojmenném ostrově, který je druhým největším ve Středozemním moři, a okolních menších ostrovech.
  • Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. V současnosti zde žije okolo 1,6 mil.obyvatel.
  • I přes hospodářskou pomoc z Říma patří tento převážně hornatý ostrov stále k těm ekonomicky zaostalejším regionům Itálie, kde je vyšší míra nezaměstnanosti a nerozvinutý průmysl. Za zmínku jistě stojí tradiční výroba korku z kůry korkového dubu, vinařství, výroba sýra, chov dobytka a pastevectví, pěstování oliv a citrusových plodů, rybolov.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Itálie

Itálie
Pasy, víza, očkování

Dovolená Itálie

Itálie
Počasí

Dovolená Itálie

Itálie
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru