Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Info
Info

Qatar Airways

Logo Qatar Airwayslupa

Společnost Qatar Airways, kterou konzultační společnost Skytrax, zabývající se průzkumem kvality leteckých společností, hodnotí jako jednu ze šesti na světě 5 hvězdami, nabízí lety ze své základny na mezinárodním letišti v Dohá do zhruba 90 destinací ve více jak 50 zemích na všech šesti obydlených kontinentech. I v tom je výjimečná - takových aerolinek je na světě jen asi deset. Z dalších ocenění Skytrax lze uvést ještě titul Nejlepší aerolinka na Středním východě (několikrát za sebou) nebo Nejlepší ekonomická třída na světě. V kategorii nejlepších aerolinek na světě pro rok 2010 vyšplhaly Qatar Airways tentokrát dokonce na třetí místo.  Oceněn byl i palubní personál. Aerolinka  mimo to zažívá velkou expanzi, patří k nejrychleji rostoucím na světě. A v expanzi hodlá také pokračovat - zlepšuje vybavení letadel, plánuje nákup nových (takže v roce 2013 má mít letka zhruba dvojnásobnou velikost) a míří i do nových destinací. Tyto vize jsou částečně spjaty i s otevřením nového mezinárodního letiště v Dohá, které se plánuje na rok 2012.

Na tom stávajícím letišti v Dohá mají pasažéři Qatar Airways cestující první třídou a obchodní třídou k dispozici i exkluzivní Premium Terminal, kde najdou kromě zvláštních odbavovacích zařízení, bezcelních obchodů a restaurací i třeba saunu nebo vířivku. Věrnostní program Qatar Airways je označen Privilege Club.

O podíly ve společnosti Qatar Airways se dělí z 50 % katarská vláda a z dalších 50 % soukromí investoři.

Při svých aktivitách dbají Qatar Airways především na šetrnost k životnímu prostředí (hlavně pokud jde o spotřebu leteckého paliva) a věnují se i sociálním projektům zaměřeným na děti.

Airbus A320lupa

Historie

Letecká společnost Qatar Airways byla založena 22. listopadu 1993. Provoz zahájila v lednu následujícího roku jako levná aerolinka s letadlem vypůjčeným od Kuwait Airways. Společnost, původně vlastněná členy katarské královské rodiny, získala v roce 1997 nové vedení - dnes v ní mají polovinu soukromí investoři.

Airbus A330lupa

Údaje o aerolince

Qatar Airways mají více než 15 000 zaměstnanců, z čehož 10 000 je ve společnosti zaměstnáno přímo a zbytek pracuje v dceřiných společnostech. Za rok přepraví tato společnost více jak 10 milionů pasažérů. Flotilu Qatar Airways tvoří přes 80 letadel, nejčastěji jde o typy Airbus A320, A321, A330 a Boeing 777-300ER. Na palubě posledně jmenovaného typu letadla si cestující mohou užívat zábavního systému, který zahrnuje možnost volby z více jak 700 nabídek audio či video zábavy (desítky filmů, televizních programů a her, stovky hudebních nosičů). Aerolinka provozuje jednu z nejmladších a nejmodernějších letek na světě - průměrné stáří letadel je pouze kolem 4 let. Navíc má společnost objednány desítky dalších letadel, včetně nových velkoplošných typů Boeing 787 a Airbus A350. Qatar Airways mají kód IATA QR.

V ekonomické třídě nabízí aerolinka mezinárodní výběr jídel evropské, indické i orientální kuchyně. Bezplatné nápoje zahrnují výběr ze světových značek piva, vína i destilátů.

Boeing 777-300ERlupa

Sídlo

Společnost Qatar Airways má základnu v Dóhá

Adresa sídla společnosti je:

Qatar Airways Tower
P. O. Box 225500
Doha
Katar

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál A 06, tel.: +49 1805 728271
Drážďany -
Düsseldorf -
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1, sekce B, úroveň 2, přepážky 658 - 685
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2, Přílety, úroveň 03, tel.: +49 1805728271
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 2, přepážky 19 - 22, tel.: +43 14021404

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Nabízí na všech letech Economy Class, Business Class a First Class.

Nahoru