Info
Info

Qatar Airways

Logo Qatar Airwayslupa

Společnost Qatar Airways, kterou konzultační společnost Skytrax, zabývající se průzkumem kvality leteckých společností, hodnotí jako jednu ze šesti na světě 5 hvězdami, nabízí lety ze své základny na mezinárodním letišti v Dohá do zhruba 90 destinací ve více jak 50 zemích na všech šesti obydlených kontinentech. I v tom je výjimečná - takových aerolinek je na světě jen asi deset. Z dalších ocenění Skytrax lze uvést ještě titul Nejlepší aerolinka na Středním východě (několikrát za sebou) nebo Nejlepší ekonomická třída na světě. V kategorii nejlepších aerolinek na světě pro rok 2010 vyšplhaly Qatar Airways tentokrát dokonce na třetí místo.  Oceněn byl i palubní personál. Aerolinka  mimo to zažívá velkou expanzi, patří k nejrychleji rostoucím na světě. A v expanzi hodlá také pokračovat - zlepšuje vybavení letadel, plánuje nákup nových (takže v roce 2013 má mít letka zhruba dvojnásobnou velikost) a míří i do nových destinací. Tyto vize jsou částečně spjaty i s otevřením nového mezinárodního letiště v Dohá, které se plánuje na rok 2012.

Na tom stávajícím letišti v Dohá mají pasažéři Qatar Airways cestující první třídou a obchodní třídou k dispozici i exkluzivní Premium Terminal, kde najdou kromě zvláštních odbavovacích zařízení, bezcelních obchodů a restaurací i třeba saunu nebo vířivku. Věrnostní program Qatar Airways je označen Privilege Club.

O podíly ve společnosti Qatar Airways se dělí z 50 % katarská vláda a z dalších 50 % soukromí investoři.

Při svých aktivitách dbají Qatar Airways především na šetrnost k životnímu prostředí (hlavně pokud jde o spotřebu leteckého paliva) a věnují se i sociálním projektům zaměřeným na děti.

Airbus A320lupa

Historie

Letecká společnost Qatar Airways byla založena 22. listopadu 1993. Provoz zahájila v lednu následujícího roku jako levná aerolinka s letadlem vypůjčeným od Kuwait Airways. Společnost, původně vlastněná členy katarské královské rodiny, získala v roce 1997 nové vedení - dnes v ní mají polovinu soukromí investoři.

Airbus A330lupa

Údaje o aerolince

Qatar Airways mají více než 15 000 zaměstnanců, z čehož 10 000 je ve společnosti zaměstnáno přímo a zbytek pracuje v dceřiných společnostech. Za rok přepraví tato společnost více jak 10 milionů pasažérů. Flotilu Qatar Airways tvoří přes 80 letadel, nejčastěji jde o typy Airbus A320, A321, A330 a Boeing 777-300ER. Na palubě posledně jmenovaného typu letadla si cestující mohou užívat zábavního systému, který zahrnuje možnost volby z více jak 700 nabídek audio či video zábavy (desítky filmů, televizních programů a her, stovky hudebních nosičů). Aerolinka provozuje jednu z nejmladších a nejmodernějších letek na světě - průměrné stáří letadel je pouze kolem 4 let. Navíc má společnost objednány desítky dalších letadel, včetně nových velkoplošných typů Boeing 787 a Airbus A350. Qatar Airways mají kód IATA QR.

V ekonomické třídě nabízí aerolinka mezinárodní výběr jídel evropské, indické i orientální kuchyně. Bezplatné nápoje zahrnují výběr ze světových značek piva, vína i destilátů.

Boeing 777-300ERlupa

Sídlo

Společnost Qatar Airways má základnu v Dóhá

Adresa sídla společnosti je:

Qatar Airways Tower
P. O. Box 225500
Doha
Katar

Přepážky check-in na jednotlivých letištích

Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel Terminál A 06, tel.: +49 1805 728271
Drážďany -
Düsseldorf -
Erfurt -
Frankfurt Terminál 1, sekce B, úroveň 2, přepážky 658 - 685
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 2, Přílety, úroveň 03, tel.: +49 1805728271
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 2, přepážky 19 - 22, tel.: +43 14021404

Hmotnostní a rozměrové limity pro přepravu zavazadel

Cestovní třídy

Nabízí na všech letech Economy Class, Business Class a First Class.

Nahoru