Tipy na výlety v Jižní Dalmácii a na jiných ostrovech
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety v Jižní Dalmácii a na jiných ostrovech

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Jižní Dalmácie a na jiné ostrovy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Zábava a volný čas

  • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

    Aktivity a zábava

    • Střední Dalmácie má obrovskou přednost v tom, že je jakýmsi centrálním východiskem pro výlety na souši i po moři.
    • Možností výletů v dosažitelném okolí je téměř nepočítaně, bohatá je i nabídka dopravních možností jak zdejších přepravců, tak i místních cestovních kanceláří. Nejčastěji se odtud jezdívá do Šibeniku ( Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. ) a k proslulým vodopádům řeky Krky, do městečka Sinj ( 34 km severovýchodně od Splitu ) buď na koňské dostihy nebo na oblíbené výlety na koních až do předhůří dinárských hor. Kdo má štěstí, může v Sinji začátkem srpna zažít i proslulou tradiční rytířskou soutěž na koních, Sinjskou alku.
    • Vstupné do NP Krka:  dospělí 95 – 100HRK, děti od 7 do 14 let 55 –65HRK, cena je podle místa vstupu do parku. Na lokalitě Skradinský vodopád je v ceně vstupenky zahrnuta i prohlídka mlýnů s etnografickou sbírkou. Za podobné ceny můžete absolvovat prohlídku z paluby lodě. Více na www.npkrka.hr
    • Na horské řece Cetině se nedaleko Trilje může zúčastnit safari na kanoích nebo kajacích, jízdy na dřevěných vorech či na raftech. Učitě stojí zato vydat se ze Sinje případně ještě dál do vnitrozemí, k Peručskému jezeru, které je příjemné pro koupání, nebo do Vrliky, která proslula svým národopisným bohatstvím. Obdivované jsou zdejší krásné lidové kroje a lidové výrobky.
    • Méně sportovně založení mají možnost se vypravit na největší hrad v oblasti, na Klis, z něhož Turci po staletí ovládali celé daleké okolí. Z parkoviště pod pevností je to jen pár kroků k hlavní bráně. Je možné prodloužit výlet k pěkné krápníkové jeskyni Vranjača (přes obce Dugopolje a Kotlenica, 14 km severovýchodně).
    • Zlatým hřebem výletů do vnitrozemí je beze sporu návštěva dvou mimořádných krasových jevů, Modrého a Červeného jezera u městečka Imotski, blízko hranic s Bosnou. Udivují nejen svou barvou, ale především hloubkou obrovských závrtů, na jejichž dně se nacházejí (jedno z nich dokonce přímo v městečku Imotski)
    • Za vínem se jezdí do městečka Vrgorac, 38 km jihovýchodně od Makarské. Úžasný výhled na ostrovy i do vnitrozemí na krasová pole Hercegoviny je z vrcholku Matokit nad městečkem.
    • Velkým a vděčným cílem výletů je pohoří Biokovo, snadno dosažitelné autem nebo autobusem.
    • Trogir je malebné městečko nedaleko Splitu, zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Přezdívá se mu malé Benátky či muzeum a skutečně si toto pojmenování zaslouží. Na celém ostrůvku jsou patrné zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích pak vyrostly středověké budovy. Mezi nejzajímavější pamětihodnosti patří pevnost s ochrannou věží ze 14.století užívaná jako sídlo benátské vojenské posádky.
    • Každého suchozemce láká asi nejvíce moře – výlety na přírodně přitažlivá místa, na rybolov, na potápění či na piknik. Vypravit se na krásná zákoutí na ostrově Brači, Šoltě či na jiném ostrově je jednoduché. Několikrát denně tam většinou jezdí pravidelné linky Jadrolinije, ale ještě pohodlnější je najmout si některý z desítek motorových člunů, které z každého pevninského místa vozí zájemce na ostrovy. Ostrov Brač se stal slavný díky vínu a vyhlášenému kozímu sýru. Ve volné přírodě můžete narazit na polodivoké koně či osly, a také na orly a supy bělohlavé.

    Wellness

    • Turistika typu „ zdraví a wellness“ se začala v Chorvatsku rozvíjet teprve nedávno.
    • Největší wellness centrum je v hotelovém komplexu Solaris v Šibeniku. Obsahuje šest vyhřívaných bazénů, dva z nich s mořskou vodou, vnitřní sladkovodní bazény s podvodními masážemi, protiproudy apod.
    • Nedaleko koupaliště ve Splitu bylo otevřeno Mira Day Spa Centrum, které spojuje příjemné prostředí, individuální přístup profesionálních terapeutů, kvalitní ošetření i výrobky, individuální cvičení a zdravý výživový program. Dalším denním centrem je Babai Wellness Centar nebo Filomena Spa & lifestyle Club. V deset kilometrů vzdáleném Solinu je vybudováno kompletní centrum Guliver Energija Health&Beauty Centre.
    • Programy Welness & Spa nabízejí i některé hotely, jako je např. Hotel Eden Split ( http://www.hoteleden-split.com/), hotel Le Meridien Lav, Split – Podstrana, Radisson Resort Split aj. V letovisku Brela má Bluesun hotel Soline bohatou nabídku klasických i exotických procedur, dermoterapií a léčebných programů, kde si vybere každý podle svého vkusu. Na rozloze 1400 m2 je pět místností pro procedury, sauny, vodní svět a relaxační zóna.
    • Lázně založené na léčebných minerálních a termálních pramenech jsou k dispozici v Makarské a na ostrově Hvar v Hvaru a Duga Uvala. Také v obci Podgora vyvěrá několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun.
    • Lázně Biokovka v Makarské nabízejí kombinaci dovolené a ozdravných programů (balneoterapie, rehabilitace, wellness). K wellness programům těchto lázní se hlásí čtyřhvězdičkové hotely Meteor a Park , které jsou velmi dobře vybaveny (vnitřní bazén a vnější bazén, fitness, wellness, sauna, klimatizace).
    • Kompletní přehled lázeňských lokalit najdete na www.toplice.com

    Potápění

    • Tento rychle se rozvíjející sport se i u návštěvníků z Česka stává stále oblíbenějším a vyhledávanějším. Jadran má přitom všechny předpoklady uspokojit i velmi náročné vyznavače tohoto sportu. Nabízí bohatý a pestrobarevný svět mořské fauny i flóry, nádherné přírodní lokality, zajímavé podmořské objekty a naleziště, výjimečně čisté průzračné moře, kvalitní potápěčskou výuku a vysoce kvalifikované instruktory a znalce místních podmínek, kolem 150 potápěčských klubů a středisek, dobře organizovanou záchrannou a pátrací službu na moři, kvalitní servis a bohatou nabídku půjčoven kvalitní výstroje.
    • V Jadranu žijí zástupci čistě středozemní vodní fauny, dále živočišstva tropického, atlanticko-středozemního a endemická jadranská fauna. Moře je domovem téměř 380 druhů ryb. Většina jich patří k tzv. modrým rybám (plava riba), především sardele, tuňáci, makrely a palamidy. Jsou to vesměs ryby, které nežijí v Jaderském moři stále, nýbrž pouze v určitých obdobích táhnou z vlastního Středozemního moře. K rybám, které žijí v Jadranu stále, patří tzv. bílé ryby (bijela riba), např. zubatec, parmice nachová, cípal hlavatý. Jsou to nejchutnější, ale na jídelním lístku nejdražší ryby. Z hlavonožců žijí v Jadranu především olihně, sepie a chobotnice, z měkkýšů slávky jedlé a ostranky jaderské. Dost hojní jsou zástupci ostnokožců, např. ježovky (lidově mořský ježek ) a hvězdice, dále i sumýši. Téměř na každé delší plavbě po Jadranu tvoří občasný doprovod lodi dovádějící delfíni. Kytovci zavítají do Jadranu jen zcela výjimečně. O něco častější, i když nikoliv příliš, jsou dva druhy malých žraloků (hladkoun a mačka skvrnitá), jimž se v přímoří říká morski pas. Žraloci se sem obvykle dostanou tak, že doprovázejí velké námořní lodi, protože vyhazované odpadky jsou jim vítanou potravou.
    • Ke každému rekreačně sportovnímu potápění, ať individuálnímu nebo organizovanému, musí zájemce mít základní povolení k provozování této zájmové podmořské aktivity, a to potápěčský průkaz. Potápěčský průkaz stojí 100 kun a platí 365 dní ode dne jeho vystavení. Vydává se jen těm zájemcům, kteří se prokáží osvědčením mezinárodně uznávané školy potápění o absolvování výcviku a složení příslušné zkoušky (CMAS, PADI a dalších). Není přitom rozhodující, zda zájemce získal kvalifikaci v některé chorvatské škole potápění nebo kdekoli jinde.
    • K individuálnímu potápění, tj. k potápění bez doprovodu pověřené odborné osoby, každý potápěč musí mít navíc povolení pro individuálnímu potápění.Za vydání tohoto povolení se od roku 2003 platí 2400 kun, to znamená i s poplatkem 100 kun za potápěčský průkaz celkem 2500 kun.
    • Druhou možností k potápění je organizované potápění, tj. účast na potápění organizovaném profesionálním potápěčským střediskem. Pro Diving Croatia (www.prodiving.hr) zahrnuje v současné době 106 potápěčských středisek na chorvatském Jadranu. V potápěčských střediscích bývají i půjčovny potápěčské výzbroje, prodejny potápěčských potřeb, různé pomocné služby pro potápěče.
    • Orientační ceny potápěčských výletů:
    • Potápěčský výlet s kvalifikovaným vedením z potápěčského centra. Vlastní vybavení. Cena zahrnuje kompletní servis (loď, vzduch atd.), 1 ponor: 20 – 30 EUR
    • Potápěčský výlet s kvalifikovaným vedením z potápěčského centra. Vlastní vybavení. Cena zahrnuje kompletní servis (loď, vzduch atd.), 2 ponory: cca 50 EUR
    • Noční potápěčský výlet s kvalifikovaným vedením z potápěčského centra. Vlastní vybavení. Cena zahrnuje kompletní servis (loď, vzduch atd.), 1 ponor: 25 – 35 EUR
    • Potápěčský výlet k potopenému vraku s kvalifikovaným vedením z potápěčského centra. Vlastní vybavení. Cena zahrnuje kompletní servis (loď, vzduch atd.), 1 ponor: 30 – 40 EUR
    • Půjčení kompletní výstroje na 1 den: 20 – 30 EUR
    • V současné době jsou potápěčské školy např. středodalmatských letoviscích Rogoznici, Segetu, Kaštelu Štafilić, Brele a Makarské, na ostrově Čiovo, v Bolu a Supetaru na ostrově Brač, ve Hvaru a Vrbosce na ostrově Hvar, v Komiže na ostrově Vis, v jihodalmatském Cavtatu a Trsteniku, v Blatu a ve Vela Luce na ostrově Korčula, v Pomeně na ostrově Mljet.
    • Ceny kurzů se získáním základní potápěčské kvalifikace se pohybují od 250 do 300 EUR (např. PADI Open Water Diver, Adventure Open Water Diver, Rescue Diver). Speciální kurzy (Night Diver, Wreck Diver, Deep Diver, Navigation Diver) stojí 110 – 150 EUR. Vyšší stupně kvalifikace (Dive Master, Assistant Instructor) jsou pak podstatně dražší.
    • Mezi nejlepší potápěčské lokality Jižní Dalmácie patří Poloostrov Pelješac, blízko zátoky Prapratna, vrak německého torpédového člunu „S 57“ , který se tu potopil se v r. 1944 v boji pod palbou britských torpédoborců. K potápění je třeba zvláštního povolení (mohou je udělit i s příslušnou licencí vybavená potápěčská střediska na pobřeží). Jen pro pokročilé potápěče. A Dubrovník, Grebeni, západně od mysu Petka, velmi zachovalý vrak italské obchodní lodi „Taranto“ , která se tu potopila v r. 1943, když najela na minu. Trup lodi se zlomil, všude po dně jsou roztroušeny trosky nákladu. Vrak obývají hejna různých ryb. Hloubka 23 až 55 metrů. Jen pro pokročilé potápěče
    • Další potápěčskou oblastí jsou dalmatské ostrovy.
    • Ostrov Rašip v nár. parku Kornati. Povolení k potápění lze mj. získat spolu se vstupenkou do nár. parku od pracovníků parku, kteří na člunech střeží nár. park a prodávají vstupenky i povolení k potápění
    • Pakleni otoci (u ostrova Hvaru), malý ostrůvek Stambedar, jižně od Palmižany. Podmořská skalní stěna spadající z 5 do 45 m. Pro začátečníky i pokročilé potápěče
    • Ostrov Sušac, jezírko Te Vega nedaleko mysu Na Žene. Hlavní atrakcí je mořské jezírko, které je přístupné jen krátkým dvoumetrovým podmořským tunelem v pětimetrové hloubce. Pro začátečníky i pokročilé potápěče
    • Ostrůvek Biševo u ostrova Vis, Modrá jeskyně (Modra či Plava spilja), Velká jeskynní prostora je proslulá svými modrostříbrnými efekty vznikajícími lomem světla pronikajícího do jeskyně. Platí se vstupné. Pro začátečníky i pokročilé potápěče
    • Ostrůvek Sveti Andrija, součást Elafitských ostrovů, jižně od ostrova Lopud. Vnější podmořská stěna ostrůvku Sveti Andrija spadá od 3 do 78 metrů téměř kolmo do hlubiny. Je to jedna z nejkrásnějších potápěčských lokalit na Jadranu. Pro začátečníky i pokročilé potápěče
    • Ale kromě těchto lokalit, doporučovaných turistickými orgány jako špičková místa pro potápěče, skýtá Jadran mnoho desítek vynikajících podmořských míst, která mohou být pro potápěče celoživotním zážitkem. Přitom všechna jsou přístupná potápěčům i pokročilým, všechny lokality jsou přístupné bez zvláštního povolení (alespoň v současné době). Do výběru nejsou zahrnuty žádné lokality v národním parku Kornati, k nimž je třeba povolení.
    • Mys Kabal (Rt Kabal) severozápadně od letoviska Stari Grad na ostrově Hvar. Pod molem vede v hloubce 7 m podmořská chodba, vyúsťující u skalní stěny plné života (hlavnožci, ryby).
    • Útesy Krava a Konj Višské zátoce, při vjezdu k městečku Vis. Při stěnách útesů mimořádné bohatství ryb, dále hvězdice a ježovky.
    • Útes Bijelec u ostrůvku Kopište, západně od ostrova Lastovo. Uprostřed útesu je pod mořem chodba ( v hloubce cca 20 m), procházející jeho nitrem. Krásné barevné efekty, bohatá mořská fauna a flora.
    • Ostrůvky Krnčica a Petrovac východně od ostrova Lastovo. Stěny útesů poskytují úkryt značnému počtu vzácných druhů ryb, mj. murénám, kanicům, dále langustám, jimiž jsou zdejší vody známé.
    • Ostrůvek Vanji Školj, jihovýchodně od průplavu Soline na ostrově Mljet (mimo národní park Mljet). Jedinečné kolmé skalní stěny s bohatým a pestrým životem, podmořská chodba vedoucí v hloubce 5 m napříč ostrůvkem.
    • Ostrov Koločep ve skupině Elafitských ostrovů, Modrá jeskyně – mys Bezdan /maják v blízkosti mysu). Při sestupu podél stěny vchod do podmořské jeskyně, kterou se dá vystoupit k jezírku. Velmi barevná scenérie.
    • Některá důležitá telefonní čísla pro případ nehody:
    • Pátrací a záchranná služba na moři (Služba za spašavanje i traganje na moru), tel. 9155, VHF kanály 16, 10, 74
    • Barokomora Pula, tel./fax ++385(0)52 217 877, 24 572, GSM 098/255 945, 098/219 225 Barokomora Split – IPM HRM, tel. ++385(0)21 354 511
    • Barokomora Split, tel./fax ++385(0)21 361 355, 343 980, GSM 091/546 13 13

    Sport a zábava

    Sport

    • Nabídka sportovních možností na Jadranu je velmi pestrá – od typicky „suchozemských“ sportů (tenis, fotbal, minigolf, turistika, cyklistika atd.) až po ty nejatraktivnější, vodní sporty (jachting, potápění, windsurfing, rybolov a další). V každém větším letovisku je možno hrát volejbal, plážový volejbal, košíkovou, házenou, malou kopanou nebo tenis. Na několika místech mají rekreanti k dispozici fotbalová hřiště . Některá letoviska nebo města se zaměřují na komplexní sportovní vyžití návštěvníků a jejich nabídka sportování je velmi široká.
    • Nejlepší podmínky pro provozování rozličných sportů má Split. Jsou tu např. čtyři kluby vodních sportů, potápěčské kluby (Bene má i programy pro děti, Lučica, Mornar, Split a Špinut), jezdecký klub (jezdecká škola, vyjíždky na koních), působí tu klub horské turistiky Mosor, myslivecký spolek, v nedalekém městečku Stobreč tenisová škola , jsou zde možnosti provozovat další míčové sporty, včetně plážového volejbalu. Split má dobré podmínky pro vodní sporty. Fungují půjčovny sportovních potřeb, půjčovny motorových člunů, jachet, vodních skútrů. Je zde známý fotbalový stadion oblíbeného fotbalového klubu Hajduk Split (architektonicky zajímavý sportovní komplex ve tvaru rozevřené mušle z r. 1979) ve čtvrti Poljud.
    • Mezi dobře vybavená střediska patří také Omiš. Kromě klasických vodních a plážových sportů máte možnost skalního lezení, létání na rogalech, paraglidingu nebo cyklistiky. Pro návštěvníky Omiše se pořádá také plavecký maratón.
    • Příznivci bungee-jumpingu jsou omezeni na několik málo míst, kde skoky organizují. , kde mohou seskoky uskutečňovat. Z istrijských letovisek je to Poreč, za bungee-jumpingem se zájemci mohou vypravit do sousedního Slovinska, kde jsou v lázních Portorož pro tento sport vybaveni. V Dalmácii se již několik let skoky uskutečňují z Šibenického mostu (u Šibeniku) a nově i z Dubrovnického mostu (v Dubrovníku). Cena jednoho skoku se pohybuje kolem 200 kun.
    • Počet vyznavačů jízdy na kajaku po moři stále stoupá. Vodáci navštěvují především odlehlé zátoky a mořské jeskyně, učí se zvládat kajak i ve vlnobití. Půjčení kajaku na 1 hod. stojí přibližně 3,75 EUR, na půl dne za 10 EUR, na 1 den za 15 EUR, na 1 týden 80 EUR.
    • Na řece Cetině se organizuje canyoning, který představuje kombinaci průzkumné výpravy do přírody divokého, obtížně přístupného kaňonu řeky, skalního lezení ve strmých stěnách říčního kaňovu, slaňování vodopádů s plaváním v divoké vodě řeky. Cena extrémního canyoningu s profesionálním vybavením je cca 70 EUR, méně náročného 35 EUR.
    • Na některých divokých horských řekách lze s úspěchem podnikat oblíbené sjezdy divoké vody na raftech, na kanoích či na kajacích nebo na vorech. K takovým řekám patří především Cetina v Dalmatském Záhoří nad Splitem .Cena 3– 4 hodinového lehkého raftingu na Cetině s dopravou na start a kompletním vybavením je cca 30 EUR i s lehkým obědem.
    • Novinkou jsou stále lepší terény pro cykloturistiku. Na kole se bez problémů vydáte do pohoří Učka na Istrii, na Gorský Kotar, přes Vinodol do pohoří Velika Kapela, projezdíte Velebit nebo vnitrozemskou část Biokova. Do popředí se dostává vysokohorská turistika stejně jako free climbing. Organizované cyklistické výlety umožňují poznat kaňon řeky Cetiny, Makarskou riviéru, podhorské vesnice pod pohořím Biokova i nejvyšší partie tohoto pohoří a také vzdálenější oblast Dalmatského Záhoří: podle obtížnosti se ceny za jednodenní výlet pohybují mezi 45 – 58 EUR.
    • Přímoří Jadranu má své věrné návštěvníky i mezi horolezci a vysokohorskými turisty, kteří s oblibou kombinují pobyt v horách s pobytem na pláži. V jižní polovině chorvatského pobřeží je nejpopulárnějším a horolezci a vysokohorskými turisty nejčastěji navštěvovaným horstvem Biokovo. Oblíbený je např. výstup na Vošac, na Sveti Jure. Horstvo je přístupné z letovisek kolem Makarské. Na ostrovech bývá nejčastější výstup na Vidovu goru, nejvyšší bod ostrova Brač nad letoviskem Bol, odkud se výstup podniká.
    • Ideální podmínky k provozování windsurfingu jsou v průlivech mezi ostrovy, kde vanou stálejší větry. Vody na vnějších stranách ostrovů se nepokládají za vhodné a bezpečné pro začátečníky nebo málo zdatné surfaře (proudy, často se měnící větry aj.). Mezi nejatraktivnější lokality patří Bol na ostrově Brač.
    • Jako hub po dešti přibývá každým rokem v přímoří možností provozování velmi atraktivního jezdeckého sportu, včetně jezdeckého výcviku. K jízdárnám a hřebčincům osvědčené staré tradice patří např. jízdárna (včetně hipodromu) v Sinji v Dalmatském Záhoří (34 km od Splitu). Jedna hodina jezdeckého kurzu stojí 16 EUR, 1 hodina terénní jízdy na koni rovněž 16 EUR. Při celodenním trekkingu zajišťuje organizátor podle zájmu i stravování v průběhu výletu.
    • Příklady cen vybraných sportovních aktivit:
    • zapůjčení šlapadla cca 50 kun/hod
    • jízda na banánu  cca 50 HRK/hod
    • zapůjčení člunu na 1/2 dne pro 5 osob  90 Euro
    • zapůjčení sportovních člunů většinou pro max 6 osob 160 až 300 Euro/den podle výkonu .
    • parasailing   300 – 400 kun. Tandem 560 – 720 kun, záleží i na délce letu
    • zapůjčení kola  100 – 150 HRK/den, u kvalitního horského kola může být cena vyšší.
    • jízda na koni – 13 EUR/hod,  kurz ( 25 hod.) – 185 EUR, jízda v terénu 15 EUR/hod.
    • jízda na vodních lyžích 80 – 150 HRK
    • jízda na vodním skútru  150 HRK/hod
    • lezecké kurzy – 40EUR/den

    Zábava

    • Rozšíření zábavy se zejména v posledních letech věnuje velká pozornost. Není sebezapadlejší místo na pobřeží či na ostrovech, aby neuspořádalo v průběhu léta alespoň několik zajímavých akcí, od maškarních průvodů přes poutě k místním svatým, aby tu nehrála hudba k tanci, nekonaly se lidové veselice pojící se k místní tradici.
    • Ve větších městech a letoviscích může mladší generace zavítat do celé řady místních klubů s bohatým programem diskoték a koncertů. Hitem posledních let jsou „beach party“, které se konají na mnoha jadranských plážích. Ve Splitu mezi nejatarktivnější patří bary a diskotéky Kocka ( www.kocka.hr), O´Hara, Tribu, Vanilla, Masters nebo Metropolis. V Kaštel Stari Treči svijet, v Šibeniku Orlando, na ostrově Hvar Veneranda nebo Vertigo.
    • Stále větší počet návštěvníků chce zkusit své štěstí v hazardních hrách v kasinech, která dříve v jejich podvědomí patřila do světa bohatých, do světa společenské smetánky a jiných celebrit. Dnes k návštěvě stačí jen dost peněz. Významné casino je ve Splitu a v Hvaru na Hvaru.
    • Snad ještě rychleji stoupá počet kulturních událostí, které byly po desetiletí úplnou popelkou. Mnohé z nich se již staly tradičními, mají své věrné návštěvníky a staly se i pro umělce, kteří při nich vystupují, prestižními.
    • Ve Splitu Od poloviny července do poloviny srpna probíhá tradiční kulturní festival Splitské léto (Splitsko ljeto): koncerty, divadelní a operní představení jak v koncertních a divadelních sálech, tak i pod širým nebem (na peristylu, na malých náměstích v areálu paláce aj. Své návštěvníky má Sinjska alka v městečku Sinj (34 km severně od Splitu), historická tradiční soutěž na koních, jedna z nejpopulárnějších akcí v přímoří, na ni navazuje rovněž tradiční pouť k Divotvorné Panně Marii Sinjské. Ve městě Hvaru se každoročně od července do září pořádá Hvarské léto (Hvarsko ljeto), festival divadla, tance a hudby. K významným kulturním akcím patří v dubnu literární festival Marulićovy dny (Marulićevi dani) a v říjnu festival Kniha Středomoří (Knjiga Mediterana).
    • Ve Splitu je několik významným divadel, především Chorvatské národní divadlo, Divadlo mladých, Loutkové divadlo aj.
  • Koupání Zobrazit Zavřít

  • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Apartments Franka Saplunara
Pansion Marjan
Villas Splitska 7
Villas Splitska 9
Villas Splitska 2
Villas Splitska 15
Villas Splitska 1
Boutique Hotel Bol
Jerka
Hotel Kastil
BRETANIDE Sport & Wellness Resort
Bluesun Hotel Elaphusa
Bluesun Borak
Bluesun Resort Bonaca
Hotel Bastina Sveti Kriz
Villa Daniela
Villa Dzamonja ohne Transfer
Olga Hotel
Villa Vicina
Illyrian Resort
Milna hotel
Forest & Vineyard Cottages
Villa Ida
Sirena
Aparthotel Pharia
Amfora Grand Beach Resort
Riva Hvar Yacht Harbour Hotel
Hotel Villa Dalmacija
Pharos Hvar Bayhill Hotel
Croatia
Palace Elisabeth - Hvar Heritage Hotel
Adriana Hvar Spa Hotel
Podstine
Villa Dalmacija Hvar
Hotel Delfin
Villa Liza
Villa Cvita
Hotel Amfora
Aminess Lume Hotel
Appartement Alfa
Apartmani Slavica
Niko
Villa Paula
Apartments Prga
Papic
Odisej Hotel
Villa Sveti Kriz
Hotel Sveti Kriz & Villa Sveti Kriz
Apartments Darije
Hotel Port 9
Lumbarda
Port 9 Apartments
Port 9 Hotel
Hotel Liburna
Marko Polo
Hotel Park
Korcula De La Ville
Apartments Lina
Apartments Nkolina
Hotel Borik
Apartmani Laguna
Hotel Lipa
Hotel Vrilo
Hotel Pastura
Apartments Romana
Santic
Velaris
Waterman Beach Village
Villa Adriatica
Villa Mandic
SENTIDO Kaktus Resort
Velaris Resort - Amor
Waterman Supetrus Resort
Waterman Beach Village
Bluesun Villa Vela Luka
Bluesun Resort Velaris
Waterman Supetrus Resort
Bracka Perla
Osam
Apartments Maria
TUI SUNEO Supetar
Villa Midea
Apartments Jasenka
Lukrecia
Waterman Milna Hotel & Marina
Gava Resort Waterman
Bilicic
Adriatiq Resort Fontana
Adriatiq Hotel Hvar
Adriatiq Resort Fontana -
Appartements Jelsa
Adriatiq Resort Fontana
Gromela Holiday Appartements
Club Eldorador Kaktus
Villa Birimisa
Lafodia Sea Resort
Villa Vilina
Hotel Posejdon
Hotel Adria
Hotel Korkyra
Apartments Sunshine Home
Villa Telenta
Villa Tapenade
Aparthotel eM-Ka
Villa Pucisca
Hotel Porat
House Tea
Apartment Martinic
Apartments Kamen
Puteus Palace
Villa Mir Vami
Villa Bonaca
Villa Vjeka
Villa Mia
LABRANDA Senses Resort
Kalamota Island Reso
Aparthotel Kalamota
Hotel Lemongarden
Hotel Arkada
Trim Apartments
Hotel Lavanda
Mia Apartments
Heritage Villa Apolon
Helios
Bozica
Hotel Sipan
Apartments Kuzma
Duje
Apartmani Kelam
Villa Stil
Dalmatinisches Landhaus O
Hotel Issa
Přejít nahoru