Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Barcelona a okolí

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Barcelony a okolí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Barcelona, druhé největší město Španělska, leží na severním pobřeží Středozemního moře pod mohutnou hradbou malebných hor. Ať patříte k obdivovatelům nevšední architektury, designu nebo módy, vyznavačům sportu, milovníkům kultury, historie, bezstarostného slunění nebo výtečné kuchyně, v Barceloně si přijdete zvláště na jaře a na podzim na své. Barcelona je katalánský klenot Středomoří a perla evropské secese.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Barcelona je hlavním městem Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem (1,5 milionu obyvatel, v aglomeraci téměř 3 miliony).
  • Město je sídlem arcibiskupa, má několik univerzit a vysokých technických a obchodních škol, a také řadu významných knihoven. Zároveň je důležitým průmyslovým centrem severovýchodního Španělska, neboť okolní kraj je velice bohatý na suroviny. Bylo také dějištěm olympijských her v roce 1992. Barcelona jednoznačně patří mezi nejvýznamnější a nejznámější španělská města; svou polohou a relativní blízkostí u francouzských hranic je pro mnoho Evropanů snadněji dostupná než hlavní město Španělského království – Madrid.
Přejít nahoru