Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Azorské ostrovy

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Azorské ostrovy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Azorské ostrovy leží uprostřed Atlantiku, dvě hodiny letu od Lisabonu a pět hodin od východního pobřeží Severní Ameriky. Na tomto zapomenutém portugalském souostroví s různorodou krajinou, smaragdovými jezery, exotickými květinami a oceánem plným velryb a delfínů jako by se zastavil čas. Milovník dlouhých písečných pláží ať na Azory zapomene. Azory jsou vynikajícím místem pro romantiky, milovníky klidu, gurmány nebo obdivovatele přírody, a to především od léta do podzimu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Portugalské Azorské souostroví se nachází uprostřed Atlantiku mezi Severní Amerikou a Evropou. Souostroví tvoří devět obydlených ostrovů a další menší neobydlené ostrůvky. K těm obydleným patří: největší Sao Miguel ( 759km2 ), Santa Maria, Terceria, S.Jorge, Graciosa, Faial, Flores, Pico a Corvo. Souostroví má celkovou rozlohu 2345 km². Celková populace Azor činí více než 244 000 obyvatel. Státní správa je rozdělená do třech hlavních měst: Ponta Delgada, Angra do Heroismo a Horta.
  • Jedná se o významnou turistickou oblast. Azory mají i značný dopravní význam – leží na námořní trase z Evropy do Ameriky, jsou zde tři letiště a kabelová stanice.
Přejít nahoru