Dovolená Velassaru
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Velassaru

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Velassaru od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vyrazte na ostrov Velassaru a užívejte si krásy potápění

Ostrov Velassaru najdete v oblasti zvané Jižní Male Atol. Leží ve skupině ostrůvků na vrcholu útesu táhnoucího se jihozápadně od hlavního města Malediv. Metropole Malé je odtud vzdušnou čarou vzdálená asi 10 km. Tím pádem tu máte po ruce všechno potřebné a zároveň jste dostatečně daleko od ruchu velkého města.

Ostrůvek Velassaru má na délku jen asi 400 metrů a široký je dokonce jen přibližně 200 metrů. Přesto na něm najdete zeleň tropických rostlin, působivé písčité pláže s bílou barvou, a dokonce i hřiště na tenis s umělým povrchem. Samozřejmě tu mají i ikonické bungalovy – domečky s doškovou střechou, které vybíhají v jihozápadní a severní části ostrova z mola.

Na Velassaru je ale kromě klasických bungalovů taky vyhlášený resort. Pokud chcete maximální servis, zamluvte si dovolenou v hotelu Velassaru. Čeká tu na vás 129 klimatizovaných pokojů, milá obsluha i veškerý servis, který na dovolené budete potřebovat. Nechybí samozřejmě ani připojení k Wi-Fi.

Poznejte magický svět pod hladinou

Velassaru je vyhlášenou oblastí hlavně pro potápěče a fanoušky šnorchlování. Aby taky ne, když je to z ostrova na hranu útesu asi 200 metrů. Takže tam bez problému doplavete klidně svépomocí. Navíc na okraji útesu můžete obdivovat krásu korálových útesů, včetně pestrobarevných rybek, mořských živočichů i malých žraloků.

A kdyby to pro vás přesto nebylo dost. O dalších asi 200 metrů na sever najdete podmořské jeskyně, kde můžete potkat třeba i mořské želvy. Budete potřebovat dostat se do hloubky až 30 metrů, abyste mohli mrknout na všechno. Ale proud je tu obvykle mírný, takže sem můžete vyrazit i s méně zkušenostmi. Je to jedno z nejkrásnějších míst k potápění na celých Maledivách.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru