Zobrazovat ceny v Euro

Hotel San Telmo

Cala Mayor Mallorca Španělsko

K moři 200 m

Dovolená do hotelu na Mallorcu od německé CK.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Mallorca

Obecný popis hotelu
San Telmo

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Umístění

Hostelu je asi 2 km od přístavu Palma (5 minut jízdy autem), 5 km od centra města Palma de Mallorca a 200 m od pláže. Střediska Cala Nova, Puerto Portály, Palma Nova Magalluf a jsou v blízkosti. Marivent Palace (kde španělská královská rodina tráví dovolenou), slavný Joan Miró muzeum, mezinárodní Bellver College a Porto Pi nákupní centrum se nacházejí v blízkosti. Vlakové nádraží se nachází v 5 km od hostelu a Palma de Mallorca na letiště je asi 10 km daleko.

Vybavení

Hostel má přátelskou atmosféru a klidnou lokalitu. Budova byla plně zrekonstruován a modernizován a skládá se ze 23 pokojů rozloží na 3 podlažích. K dispozici je zahrada, terasa, lobby a TV místnost. Další vybavení patří sklep kole a pokojovou službu.

Pokoje

Všechny pokoje mají en-suite koupelnu, kompletní se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Některé pokoje mají balkon nebo okno. Trezory jsou k dispozici na vyžádání, jsou předmětem poplatků.

Sport / Zábava

Ve venkovním areálu se nachází bazén s barem u bazénu snack bar, lehátka a slunečníky. Hotel se nachází jen 2 km od golfového hřiště v Bendinat. Lehátka a slunečníky byly rovněž stanoveny připraven k použití na pláži.

Platba

MasterCard a VISA jsou přijímány jako způsob platby.

Misc.

Recepce je otevřena denně od 09:30 do dvacet tři hodin. Hosté, kteří přijedou po uzavření příjem by měl zavolat v průběhu recepce hodin informovat hostel čase svého příjezdu a zjistit o vyzvednutí klíčů. Plavecký bazén a bar jsou otevřeny od června do září.

Jak se tam dostat

Blíží z přístavu autem, cestování ve směru Palma Nova, pak odbočku směrem Cala Mayor v návaznosti na Porto Pi nákupního centra. Od nákupního centra, hotel je 20 minut chůze od hotelu. Případně si hosté mohou mít no. 3 bus. Z letiště, vzít dálnici ve směru Palma. Hosté mohou pak mít pobřežní silnici (Paseo Maritimo), kolem jak přístavu a Porto Pi nákupního centra, pak odbočku na Cala Mayor. Alternativní trasa je při dálnici ve směru na Via Cintura a vystupování v Cala Mayor. Bus č.. 1 cesty z letiště do Plaza de España, odkud hosté mohou mít no. 3 bus ve směru Cala Mayor (vystupování v hotelu Hotel Nixe Palace).

Podrobné katalogové informace
Kategorie
 Kategorie (doporučená)
 Kategorie (oficiální) 2
Vybavení
 Parkoviště
 Přístup k WLAN
 Restaurace
 Pokojová služba
 Úschovna kol
 Síť pro mobilní telefony
 Přístup k internetu
 Restaurace s kuřáckou částí
 Půjčovna kol
 TV místnost
 Lobby
 Hotelový trezor
 Hospůdka(y)
 Restaurace s nekuřáckou částí
 Směnárna
 Bar(y)
 Vstupní hala
Vybavení pokoje
 Balkón/terasa
 TV
 Sprcha
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Trezor
 Vana
 Koupelna
Stravování
 Servírovaná snídaně
Sport/zábava
 Terasa na opalování
 Venkovní bazén(y)
 Lehátka 15
 Slunečníky 5
 Plavecký bazén
 Bar u bazénu
 Počet bazénů
 Opalovací studio/solárium
 Golf
Vzdálenosti
 Bary/hospůdky 50 m
 Noční klub 300 m
 Nákupy 2000 m
 Restaurace 50 m
 Autobusová stanice 5000 m
 Vlakové nádraží 5000 m
 Golfové hřiště 2000 m
 Hromadná doprava 150 m
 Centrum města 200 m
 Turistické centrum 5000 m
 Les 200 m
 Park 300 m
 Pláž 200 m
 Moře 200 m
Typ hotelu
 Hotel na pláži
 Penzion
 Městský hotel
 Hotel vhodný pro rodiny
Informace o objektu
 Telefon - hotel 0034971400464
 E-mail info@hostalsantelmo.com
 URL www.hostalsantelmo.com
 PSČ 07015
 Fax 0034971570235
Informace o budově
 Rok renovace 2009
 Počet poschodí - hlavní budova 3
 Rok výstavby 1964
 Počet pokojů (celkem) 23
 Počet jednolůžkových pokojů 3
 Zahrada (m²)
 Terasa (m²)
 Počet dvoulůžkových pokojů 20
Platba
 MasterCard
 VISA
Pláž
 Lehátka
 Slunečníky
 Písečná pláž
Dovolená Mallorca

Fotografie hotelu
San Telmo

Dovolená Mallorca

Počasí v oblasti hotelu
San Telmo

Počasí a kdy jet na Mallorcu

Mallorca má středomořské podnebí a díky moři tady během roku teploty nekolísají k tak extrémním hodnotám jako ve vnitrozemí. Proto se dá na ostrov vyrazit na dovolenou kdykoliv během roku. Jen v zimní polovině roku počítejte s tím, že to na koupání v moři nebude. Leda byste se chtěli otužovat.

Nejlepší šanci na perfektní počasí budete mít při návštěvě Mallorky od května do října. To je na ostrově hlavní sezóna a prší jen minimálně. Přes den se teploty většinou drží nad 25 °C a v noci nejméně na 15 °C. V květnu můžete obdivovat probouzející se přírodu plnou květů nejrůznějších rostlin, kdežto v říjnu oceníte dokonale vyhřáté moře. Pokud Vám nevadí déšť, můžete se vydat na Mallorku i mimo sezónu. Od listopadu do dubna můžete počítat s denní teplotou kolem 15 °C a v noci okolo 8 °C.

Leden

Je to nejstudenější měsíc. Přesto je počasí na ostrově mírné a pro Středoevropana působí jako příjemné jaro nebo podzim. Výhodou je, že na Mallorce v zimě nepotkáte skoro žádné turisty. Průměrná denní teplota se v lednu drží kolem 10 °C, minima na 4 °C a maxima na 15 °C.

Slunečno je obvykle asi 5,5 hodiny denně, což je asi polovina celkového času od úsvitu do soumraku. V lednu je na ostrově dost vlhko, protože za měsíc spadne asi 35 mm srážek. Vítr se drží na snesitelných 10 km/h a moře má okolo 14 °C.

Únor

V únoru je na ostrově velmi podobné počasí jako v lednu. Stále je v noci dost chladno a přes den průměrně kolem 10 °C. V noci se teplota drží těsně nad 4 °C. Když budete mít štěstí, můžete se ve dne setkat s maximem blízko 15 °C.

Jasné počasí je v únoru větší půlku dne, což vychází přibližně na 6 hodin. Stále počítejte s vyšší vlhkostí, i když o něco menší než v lednu. Za měsíc naprší přibližně 30 mm srážek a vítr fouká rychlostí asi 10 km/h. Teplota moře nestoupne přes 14 °C.

Březen

Dny se v březnu prodlužují, což s sebou nese i pozvolné oteplování. Přesto je ještě na Mallorce čerstvo a průměrná teplota se drží kolem 12 °C. Ve dne při vyjasnění můžete zažít i krásných 18 °C, ale v noci se připravte na teplotu těsně pod 6 °C.

Přibližně polovinu dne můžete čekat slunečno. Je to asi 6,5 hodin z celkových 12, kdy je slunce nad obzorem. Čeká vás spíš vlhké počasí a za měsíc spadne kolem 30 mm srážek. Vítr se drží na rychlosti poblíž 11 km/h a teplota moře zůstává kolem 14 °C.

Duben

Zlomový měsíc na Mallorce se může pochlubit průměrnou teplotou přes 14 °C. Při vyjasnění a bezvětří můžete zažít i teplotu přes 20 °C. Ale v noci připravte na chlad a vlhko. Teploty stále mohou spadnout pod 8 °C. Přesto je to lepší než předešlé tři měsíce.

Slunce se v dubnu drží nad obzorem asi 13,5 hodiny. Z toho většinou asi 8 hodin září z nebe bez mraků. Vlhkost se drží přes 70 % i proto, že za měsíc spadne asi 35 mm srážek. Vítr je silnější a fouká rychlostí asi 12 km/h a moře se začíná oteplovat. Voda se během dubna dostane na 15 °C.

Květen

První měsíc sezóny na ostrově nabízí průměrnou denní teplotu kolem 18 °C. Většinu dnů si budete užívat teplotu nad 20 °C, a můžete narazit dokonce na den, kdy se rtuť teploměru zastaví u 28 °C. V noci sice teplota klesne ke 12 °C, ale i to už je příjemná hodnota.

Květen je na Mallorce víc než z půlky slunečný. Průměrně přes den ucítíte paprsky slunce na tváři asi 9 hodin z celkových 14,5 hodiny, kdy je světlo. Vlhkost sice ještě bude kolem 70 %, ale v teple to není na škodu. Za měsíc spadne asi 25 mm srážek a vítr fouká rychlostí 11 km/h. Moře se postupně oteplí na 17 °C.

Červen

Léto naplno přebírá vládu od jara. Průměrná denní teplota se dostává na 22 °C a můžete se setkat s mimořádnými 28 °C. V noci už se nebudete muset navlíkat do bundy nebo teplého svetru, protože se teploměr při klesání zastaví na příjemných 16 °C.

Můžete se těšit na dlouhé a převážně slunečné dny. Den trvá necelých 15 hodin a jasno je asi 10 hodin denně. Vlhkost klesá na průměrných 67 % a prakticky neprší. Za měsíc spadne jen 15 mm. Moře už láká nadšence ke koupání, protože se může pochlubit teplotou 21 °C.

Červenec

Horký červenec je na Mallorce nejsušším měsícem roku. Průměrná denní teplota šplhá k 25 °C a odpoledne se na pláži dočkáte i 30 °C. Můžete se bez obav vyrazit koupat i za rozbřesku nebo v noci, protože teplota vzduchu neklesne pod 19 °C.

Slunce kraluje obloze 11 hodin z celkových 14,5 hodin, kdy je světlo. Vlhkost se drží na příjemných 67 % a na déšť budete v červenci čekat dlouho, protože naprší jen asi 7 mm srážek za celý měsíc. Vítr se drží na příjemných 11 km/h a moře vás určitě naláká ke koupání, protože bude vyhřáté na příjemných 24 °C.

Srpen

Nejteplejší měsíc roku na Mallorce láká hodně turistů. A ještě aby ne, když se průměrná denní teplota drží nad 25 °C, bývá dokonce ke 32 °C a v noci často teplota neklesá pod 20 °C. Jestli máte rádi příjemné léto ve dne i po západu slunce, vyrazte na Mallorku v srpnu.

Jasno je nejčastěji 10 hodin z 13,5 hodin, kdy je ve dne světlo. Vlhkost se drží kolem 70 % a za měsíc naprší asi 16 mm. Vítr nepřekvapí a bude vás osvěžovat rychlostí okolo 10 km/h. Moře se v druhé polovině měsíce vyhřeje na luxusních 26 °C.

Září

Většinou bývá ještě příjemně teplo. Průměrně se teplota drží okolo 22,5 °C a při jasném dni plném slunce se můžete dočkat i 28 °C. V noci bude stále příjemných 17 °C. Takže pokud plánujete pozdní dovolenou, je září na Mallorce dobrou volbou.

Slunečno bývá v září asi 60 % dne. Sluneční paprsky si budete užívat asi 7,5 hodin denně. Zato vlhkost se zvýší na 74 %, a to hlavně kvůli dešťům. Po suchém létě v září průměrně naprší asi 50 mm srážek. Vítr v září fouká okolo 10 km/h a moře si drží příjemných 24 °C.

Říjen

Je to nejdeštivější měsíc v roce, který na Mallorce zažijete. Přesto se sem vyplatí jet. Průměrná denní teplota se drží na příjemných 19 °C, a při vyjasnění dokonce stoupá až k letním 24 °C. V noci už ale oceníte svetr nebo bundu, protože vám teploměr ukáže jen 14 °C.

Slunce sice opět většinu dne ovládne oblohu nad mraky, ale jasno bude už jen něco přes půl dne. Vlhkost v říjnu stoupne na 78 %, protože během měsíce naprší asi 70 mm srážek. Vítr v posledním měsíci sezóny fouká rychlostí 10 km/h a moře naposledy pozve ke koupání teplotou 22 °C.

Listopad

Můžete počítat s mírným počasím a průměrnou denní teplotou kolem 14 °C. Je to ideální čas na túry nebo lehčí pěší turistiku. Denní maxima občas vyšplhají až na 19 °C, ale v noci už teploměr padne k 9 °C. Proto je dobré sbalit s sebou teplé oblečení.

Slunečno je v listopadu přibližně polovinu dne, který stále trvá asi 10 hodin. Vlhkost vzduchu se drží kolem 80 % a postupně během měsíce naprší asi 50 mm srážek. Vítr zůstává na 10 km/h. Na koupání už moře není. Teplota vody totiž klesá k 18 °C.

Prosinec

Mírné počasí na Mallorce pokračuje i v prosinci. Průměrná denní teplota se drží kolem 11 °C, ale když budete mít trochu štěstí na slunečno, můžete se dočkat maxima okolo 16 °C. Zato v noci už se neohřejete. Teploměr vás nejčastěji seznámí s teplotou poblíž 6 °C.

Slunce na prosincové obloze vydrží 9,5 hodiny. Průměrně se můžete těšit na polovinu dne, kdy bude jasno. Vlhkost vzduchu vystoupá k 81 % a za prosinec naprší asi 45 mm srážek. Vítr zůstává na obvyklých 10 km/h, ale moře se ochladí na zimních 16 °C, které asi nezlákají ani mnohé otužilce.

Index sezóny
Leden
14 °C
14 °C
78 %
5 hodin
8 dnů
Únor
15 °C
13 °C
76 %
6 hodin
6 dnů
Březen
17 °C
14 °C
75 %
6 hodin
8 dnů
Duben
19 °C
15 °C
72 %
8 hodin
5 dnů
Květen
22 °C
17 °C
72 %
10 hodin
5 dnů
Červen
26 °C
21 °C
68 %
10 hodin
3 dny
Červenec
29 °C
24 °C
68 %
11 hodin
1 den
Srpen
29 °C
25 °C
70 %
11 hodin
3 dny
Září
27 °C
24 °C
74 %
8 hodin
6 dnů
Říjen
23 °C
21 °C
77 %
6 hodin
9 dnů
Listopad
18 °C
18 °C
78 %
6 hodin
8 dnů
Prosinec
15 °C
15 °C
77 %
5 hodin
9 dnů