Dovolená Gaafu Alifu Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Gaafu Alifu Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Gaafu Alifu Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Objevte ráj potápění na Gaafu Alifu Atolu

Samosprávní oblast atolu se nachází něco přes 50 km na sever od rovníku a je jednou z nejjižnějších částí Malediv. Z hlavního města Malé je to sem vzdušnou čarou asi 380 km, takže po příletu na Maledivy vás sem čeká ještě pár hodin cesty. Ale pokud fandíte potápění, určitě to stojí za to.

Gaafu Alifu Atol leží na přírodním Atolu Huvadhoo a zabírá jeho severovýchodní část. Pod oblast patří přes 80 ostrovů, z nichž obydlených je jen asi 10. Stálých obyvatel tu žije něco přes 12 000. Nejlidnatějším a hlavním ostrovem samosprávní oblasti je Viligili, na kterém leží hlavní město.

Na Gaafu Alifu Atolu se musíte jít potápět

Neponořit se tady pod hladinu s pořádnou potápěčskou výbavou by bylo jako navštívit Paříž a nejít na Eiffelovu věž. Gaafu Alifu Atol je jedním z největších a nejhlubších korálových atolů na planetě, takže tady potkáte nadšené potápěče ze všech koutů světa. Ale nebojte se, nebudete se s nimi muset přetlačovat. Místa je tu dost pro všechny.

S hlavním ostrovem na jihu sousedí zajímavý ostrov Kooddoo. Na něm si můžete prohlédnout ledárnu nebo továrnu na sardinky. Ale samozřejmě tady najdete i letiště, díky kterému se sem přes celé Maledivy dostanete z hlavního města rychleji než zdlouhavou plavbou lodí. Pro fanoušky adrenalinu je tady taky atrakce v podobě krmení žraloků.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru