Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Zobrazovat ceny v Euro

Průměrný hotel|69%|

Hotel Mexicana Sharm Resort

Sharm el Sheikh Šarm el-Šejch, Taba a Dahab Egypt

Hosté chválí u hotelu Mexicana Sharm Resort dopravní spojení pro možnosti výletů, vstřícný a ochotný personál, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, pěkný bazén a dobře vybavené pokoje.

K pláži 1400 m

Dovolená do hotelu od Šarm el-Šejchu přes Dahab až po Tabu od německé CK.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Hodnocení hotelu
Mexicana Sharm Resort

+
+
=

Náš názor na hotel Mexicana Sharm Resort
Podle 1 305 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 69% kvality. Tento výsledek je celkem uspokojivý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá doporučit, měl by vyhovovat i středně náročným klientům.

71%
podle 2 hodnocení
Hosté chválí u hotelu Mexicana Sharm Resort
dopravní spojení pro možnosti výletů, vstřícný a ochotný personál, perfektní čistota v restauraci i hezké stolování, pěkný bazén a dobře vybavené pokoje. Nejméně však byli spokojeni se vzdáleností k pláži.
 • Ochota personálu
 • Dopravní spojení
 • Kvalita a stav bazénu
 • Výbavení pokojů
 • Čistota v restauraci
 • Vzdálenost k pláži

Podrobné hodnocení hotelu Mexicana Sharm Resort

Všeobecné hodnocení 71%
Umístění a okolí hotelu 53%
Obsluha a služby 79%
Stravování 67%
Sport a zábava 68%
Ubytování 88%
Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Recenze hotelu
Mexicana Sharm Resort

Taťána M. | Dovolená Září 2011
70%
Mladý pár
Paráda (ne pro příliš náročné..

Recenze hotelu Mexicana Sharm Resort

20.9.2011 | Pobyt v září 2011 na 6 nocí jako Mladý pár

V hotelu Mexicana jsme trávili dovolenou v termínu 6-12. září 2011. V tomto období bylo krásné počasí - teplo, ale nikoliv však nepříjemná vedra... My zde jeli bez jakéholiv očekávání (abychom se vyvarovali zklamání) a byli jsme velice mile překvapeni.. podle mého názoru je však důležté si uvědomit, že 4hvězda v Evropě nerovná se 4hvězda v Africe... pokud se smíříte s tímto faktem - Mexicanu doporučuji....

Špatný první dojem
- všude na internetu jsme četli, že vízum stojí 15 dolarů (což je uvedeno i na vízu samotném) avšak průvodci nás "skásli" o dolarů 27.... pokoušeli jsme dozvedět z jakého důvodu, avšak nebyla s nima žádná řeč a nehodlali vyjet z letiště dokud nezaplatíme... nic moc přivítání... naštěstí je vše zapomenuto...

Hotel
- společné prostory jsou opravdu moc pěkné, čisté. Všude je udržovaná zeleň, keře, květiny.... součástí je také menší fitko, místnost pro masáže, vířivka, kadeřnictví...... nevyužili jsme, ale byli jsme se do prostor podívat a vypadaly útulně, čistě....
Součástí jsou dva bazény - jeden malý pro děti (?), druhý větší s barem v bazénu. Oba bazény denně čistili...

Pokoje
- příjemně prostorné. Velká postel, gauč, konferenční stolek, TV, kosmetický stolek pro dámy.. přímo před pokojem teráska (my dokonce s postele viděli na bazén a bar v bazénu :)) Je však vidět, že hotel není úplně nový.. převážně pak v koupelně.. ale na ten týden se to dá .... :) denně uklizeno...

Jídlo
- velice chutné...
Snídaně - výborné vaječné omelety a palačinky :) jinak klasika - salám, sýr, párky, zelenina, džusy, čaj, káva, velké množství pečiva..

Obědy - pizza, těstoviny, hamburgery, kuře, hranolky, sladkosti......

Večeře - každý den jiné chutné jídlo... kuře, hovězí, jehněčí, těstoviny, mleté maso, rýže, brambory (hranolky, kaše, pečené..), saláty, zelenina - grilovaná i syrová, každý den "něco na grilu" ... výborné dortíky atd (a to sladké moc nemusím :))

Obědy a večeře - víno, pivo, cola, spirte, fanta, voda....

Veškeré jídlo servírováno v hlavní restauraci... myslím, že byla v přední části hotelu ještě jedna restaurace, ale tam jsme nikdy nebyli... u bazénu je také "pizza koutek" - avšak ten nikdy nefungoval... zato každý den nabízeli v určité hodiny nanuky...

Nápoje
- jsou (kromě restaurace) podávány v plastových kelímcích, a vždy jen v počtu "kolik lidí, tolik drinků".. barman dokonce kontroloval, kolik lidí opravdu sedí u stolu - více nenalil! bary otevřeny jen do 23. hodiny - pak se (i all inclusive) musí drinky platit..
- pokud by jste si chtěli např. vzít celou lahev vody s sebou - musíte si jí koupit za 2 dolary... doporučuji vyjít z hotelu - nalevo je obchudek, kde si koupíte vodu (nebo cokoliv jiného) opoznááání levněji :)


Zaměstanci
- většina velice příjemná, obzvlášť v restauraci. pánové občas až příliš milí (jsem vysoká blondýnka :)) ale když jsem dala najevo, že se mi určité věci nelíbí.. okamžitě přestali...
Bohužel máme velice špatné vzpomínky na barmana z baru v bazénu (se kterým bohužel trávíte většinu dne. :(.....) - byl velice nepříjemný, nechtělo se mu sestupovat do spodní části baru v bazénu - takže jsem vždy museli vylézt a objednávku udělat na suchu - s bedlivou kontrolou počtů osob pro kolik drinky objednáváme... takže "bar v bazénu" byl v podstatě bar U bazénu... když měl pán náladu mluvil na nás pouze arabsky.. a byl velice nepříjemný..... je to veliká škoda, protože nám opravdu kazil náladu..tak se na něj připravte :)


Program
- v průběhu dne žádné animace (nevím jestli byly v nabídce... uvádím pouze pro info např. rodinám s dětmi..). pro dospělé - jeden večer Karaoke, jeden měla být diskotéka - ale byla přesunuta až na termín po našem odjezdu..

Moře
- k moři jezdí myslím 4x denně minibus. Bus žádná nádhera - ale těch pár minut se to dá vydržet :). Hotel má prý dvě pláže - jedna hotelová (tam jsme nebyli ani jednou) prý i s barem (nenabízí však alko...) druhá - sice s barem, avšak nebyl součástí all inclusive a vše si musíte platit.... Na pláží dostatečné možství lehátek a slunečníků - a hlavně nááádherné moře (s přístupem přes molo) - krásné korály!!! Výborná pláž na šnorchlování (jen si nezapomeňte pořádně natřít záda :) protože budete určitě jako my celý den ve vodě na hladině hlavou dolů :))

Na této pláži (stejně jako v resortu u bazénu) Vám budou denně nabízeny "neodolatelné služby, se speciálními nejnižšími cenami "jen pro Vás""....
my využili výlet na lodi s potápěním - NÁDHERA! (ale asi záleží na kapitánovi lodi - co dovolí a co ne. my měli volnost a parádně si to užili, další parta si stěžovala, že v průběhu potápění ostatních účastníků s bobmami vůbec nemohli do moře.... )
Jeli jsme také na výlet na čtyřkolkách. Také super zážitek... ale opět záleží na vedoucím výpravy. My se v průběhu cesty vzbouřili, že jedeme moc pomalu (jely s náma matky s dětmi) a tak jsme se rozdělili, kdo chtěl, jel pomalu s matkama a my jeli opravdu rychle s ostatními.. (průvodce říkal, že to není standardem.. takže asi je třeba být trochu drzý a říct si co chcete :))

ceny - výlet na lodi 30 dolarů, potápění s bombou do 5ti metrů doplatek 35 dolarů, čtyřkolky - 35 dolarů..

Co dodat na závěr.... my si dovolenou opravdu moc užili. Výhrady nejsou téměř žádné... a pokud ano - zastíní je nááádherný obraz podmořského světa na který dodnes vzpomínáme a pomalu domlouváme kurzy potápění abychom byli na příští rok připraveni :)

Fotografie hotelu

hotelový areálHotelový bazénpodmořská krása*

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 67 %
Všeobecná čistota 67 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené 33 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti N
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 33 %
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 67 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 67 %
Vyřizování reklamací 33 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 67 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště N
Čistota 67 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 33 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 67 %
Renáta P. | Dovolená Září 2009
72%

Recenze hotelu Mexicana Sharm Resort

28.10.2009 | Pobyt v září 2009 na 14 nocí jako Neznámý

Hotel je pěkný a čistý.Personál milý a příjemný.Nedostatky hotelu jsou v jídle,které se opakuje.Další nedostatek je,že hotel neni přímo na pláži.Dojíždí se na dvě pláže.Jedna korálová,kde je nádherné šnorchlování a druhá je taková příjemná zátoka.Hotel nemá žádné animační programy,takže být tam 14dní je docela dlouhé.Ale na týden asi pěkná klidná dovolená.Kdo je ovšem náročnější a hlavně už v Egyptě byl,tak All Inclusive je ubohý oproti jiným hotelům.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 67 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti 67 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 33 %
Vzdálenost k pláži 0 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 33 %
Kvalita pláže 67 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 33 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 0 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 33 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
3,5 / 6
107 recenzí

Podrobné hodnocení hotelu Mexicana Sharm Resort

Hotel 3,5 / 6
Pokoje 3,8 / 6
Hotelový servis 4,1 / 6
Okolí hotelu 3,7 / 6
Stravování 2,8 / 6
Sport a zábava 3,4 / 6
Přejít na HolidayCheck
3,5 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
1196 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Obecný popis hotelu
Mexicana Sharm Resort

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Vybavení

Hotel je z roku 2000. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. Je zde restaurace, vícejazyčný personál, lékařská služba, prádelna a detektor kouře. Přes WiFi (za poplatek) se mohou hosté připojit k internetu. Jsou zde i různé obchody. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Hosté mohou využít za poplatek shuttleservis.

Vybavení pokoje

Pokoje v objektu jsou komfortně zařízené a poskytují hostům dostatek pohodlí. Pokoje mají koupelnu.

Sport/zábava

Objekt nabízí velké množství sportovních a zábavních aktivit. Hotel má venkovní bazén. V baru u bazénu jsou k dostání různé osvěžující nápoje. V v objektu jsou některé aktivity a služby zpoplatněny. Mezi placené aktivity patří fitness studio. V objektu lze navštívit také živou hudbu a diskotéku. Copyright GIATA 2004 - 2019. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 120272

Stravování

V hotelu jsou na výběr tyto typy stravování - nocleh se snídaní, plná penze a stravování all inclusive. Hosté si mohou vybrat, zda budou chtít snídaně, obědy nebo večeře. Objekt nabízí také drobné občerstvení.

Podrobné katalogové informace
Informace o budově
 Rok výstavby 2000
 Rok renovace 2018
 Počet pokojů (celkem) 194
 Zahrada (m²)
 Terasa (m²)
Kategorie
 Kategorie (oficiální) 4
 Kategorie (doporučená) 4
Typ hotelu
 Klubový resort
 Hotel na pláži
Platba
 VISA
 MasterCard
 American Express
Pláž
 Lehátka
 Slunečníky
 Oblázková pláž
 Kamenitá pláž
 Písečná pláž
Vybavení
 Hřiště
 TV místnost
 Služby prádelny
 Lékařská pomoc
 Přístup k WLAN
 Restaurace s kuřáckou částí
 Vstupní hala
 Noční klub
 Restaurace
 Restaurace s klimatizací
 Kadeřnictví
 Bar(y)
 Přístup k internetu
 Pokojová služba
 Restaurace s nekuřáckou částí
 Síť pro mobilní telefony
 Konferenční místnost
 Nonstop recepce
 Nonstop přihlášení k pobytu
 Parkoviště
 Klimatizace
 Malý supermarket
 Lobby
 Kavárna
 Obchody
 Hotelový trezor
 Směnárna
Vybavení pokoje
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Ústřední topení
 Satelit/kabelová TV
 Velká manželská postel
 TV
 Dvojlůžko
 Trezor
 Balkón/terasa
 Přístup k internetu
 Minibar
 Sprcha
 Telefon s přímým vytáčením
 Fén
 Koupelna
 Vana
Stravování
 Snídaňový bufet
 Servírovaná snídaně
 Obědový bufet
 Polopenze
 Plná penze
 Včetně nápojů
 Večerní bufet
 All inclusive
Sport/zábava
 Biliárd/kulečník
 Tenis
 Posilovna
 Basketbal
 Masáže
 Stolní tenis
 Terasa na opalování
 Parní lázně
 Sauna
 Opalovací studio/solárium
 Bar u bazénu
 Lehátka
 Plavecký bazén
 Dětský bazén
 Zábavní program
 Zábava pro děti
 Slunečníky
 Potápění
 Plážový volejbal
 Venkovní bazén(y)
 Počet bazénů
 Vířivka
Informace o objektu
 E-mail frontoffice@mexicanasharm-resort.com
 Hotelový řetězec Sahara for Touristic Investment
 Telefon - hotel 069-366-14 90
 Fax 069-366-14 91
Vzdálenosti
 Centrum města 2000 m
 Pláž 1500 m
 Bary/hospůdky 500 m
 Nákupy 500 m
 Restaurace 500 m
Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Fotografie hotelu
Mexicana Sharm Resort

Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Video hotelu
Mexicana Sharm Resort

Mexicana Sharm Resort - video z Giaty
Hledat videa na Youtube
Dovolená Šarm el-Šejch, Taba a Dahab

Počasí v oblasti hotelu
Mexicana Sharm Resort

Počasí a kdy jet od Šarm el-Šejchu přes Dahab až po Tabu

 • Egypt je pro Evropany velmi blízkou destinací, kde si mohou užít slunce po celý rok. Hlavní sezona je dlouhá, trvá od října do dubna. U pobřeží Rudého moře je nejoblíbenějším obdobím pro trávení dovolené březen až červen, poté září až listopad. Pro letovisko Sharm el Sheikh platí jen dvě roční období: příjemně teplá zima a sálavě horké léto.
 • Léto začíná již v květnu. Teploty šplhají na 27 oC, slunce svítí 10 hodin denně, teplota moře má přijatelných 23 oC. Uprostřed léta mohou být horka obtížná, průměrná maxima denních teplot se vyšplhají v červenci a srpnu na 40 oC a minima neklesnou pod 28 oC. Obloha nad městem je téměř vždy bezoblačná, slunce svítí až 13 hodin denně, srážky jsou během celého roku téměř nulové. Stejně tak vlhkost vzduchu je velmi nízká. Teplota moře se zvedne na 28 oC. Minimální úlevu od horka přináší od moře vanoucí bríza.
 • V zimě teploty vzduchu zůstávají nad 20 oC, večer se může ochladit. Pokud chcete uniknout evropské zimě a nemilujete velká vedra, ale máte rádi potápění, zkuste Sharm el Sheikh právě v tomto období. Zaplavete si v moři teplém 22 – 24 °C. Návštěva památek bude také příjemnější. Ve vnitrozemí mohou teploty klesnout k nule.
 • Jarní a podzimní měsíce jsou ideální pro aktivně trávenou dovolenou. Teploty vzduchu jsou lehce pod 30 oC, slunce opaluje 10 hodin denně a moře má příjemných 22 oC (na jaře) a 24 oC (na podzim). Počasí v březnu a dubnu může ovlivnit „chamsín“, horký vítr vanoucí od pouště. Přináší s sebou pouštní písek a může způsobit i písečné bouře. Trvá až padesát dní (chamsín = v arabštině padesát). Na jaře se sporadicky může objevit prudký déšť, a protože vyprahlá půda vodu nevstřebá, může dojít k bleskovým povodním.
  • V letních měsících se zejména podél Nilu a na jihu Egypta v hojné míře vyskytují komáři. Mohou přenášet na člověka malárii, proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné ochranné prostředky proti hmyzu.
Index sezóny
Leden
19 °C
17 °C
49 %
7 hodin
3 dny
Únor
20 °C
16 °C
45 %
8 hodin
2 dny
Březen
21 °C
16 °C
43 %
9 hodin
2 dny
Duben
24 °C
18 °C
37 %
10 hodin
1 den
Květen
27 °C
20 °C
34 %
10 hodin
1 den
Červen
29 °C
23 °C
33 %
12 hodin
žádný
Červenec
30 °C
25 °C
34 %
12 hodin
žádný
Srpen
31 °C
26 °C
35 %
11 hodin
žádný
Září
30 °C
26 °C
39 %
10 hodin
žádný
Říjen
28 °C
24 °C
46 %
9 hodin
1 den
Listopad
25 °C
22 °C
49 %
8 hodin
2 dny
Prosinec
21 °C
19 °C
50 %
6 hodin
3 dny