Dovolená Lanzarote
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Lanzarote

Právě hledáte
  • Lanzarote
  • 1 dospělý
  • St 08.06 → St 13.07
  • 3 noci
  • Praha, Vídeň, …
    + 9 dalších letišť
Změnit hledání

Zpřesněte si hledání

Vyberte si hotel

Lanzarote leží ze všech Kanárských ostrovů nejblíže africkému pobřeží. Je zde příjemné počasí po celý rok a zvláště na jihu Lanzarote budete okouzleni krásnými bílými plážemi kontrastujícími s tmavou lávou. Na Lanzarote neznají dopravní zácpy, neproudí tu davy turistů, a když přijdete na nekonečnou nádhernou pláž, s údivem zjistíte, že jste tu sami. Lanzarote je ještě neobjevený dovolenkový klenot.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Lanzarote je nejseverněji a nejvýchodněji položený ostrov z celého souostroví. Nachází se mezi 28° a 29° severní šířky a 13° a 14° západní délky, přibližně 125 km od pobřeží Afriky a 1000 km od Pyrenejského poloostrova. Zabírá 845 km² a pokud k němu připočítáme i Chinijské souostroví (seskupení drobných ostrůvků směrem na sever), pak jeho rozloha vzroste na 886 km². Na ostrově žije přes 127 000 obyvatel. Hlavním městem je Arrecife s 55 000 obyvateli. První zaznamenaný název pro ostrov byl Insula de Lanzarotus Marocelus, po janovském mořeplavci Lancelotto Malocello, od kterého je odvozen dnešní název.
Převažujícím způsobem obživy na ostrově bylo ještě před pár lety zemědělství a chov dobytka, v menší míře i rybolov. Dnes samozřejmě většina zisků pochází z turismu. Nejoblíbenějšími letovisky na Lanzarote jsou bezpochyby  Puerto del Carmen a Costa Teguise. Krásných písčitých pláží, které vybízejí k odpočinku je na Lanzarote mnoho, ty které ale jistě stojí za návštěvu jsou Playa Blanca, Playa de los Pocillos či Playa Matagorda.

Přejít nahoru