Dovolená Gran Canaria
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Gran Canaria

Právě hledáte
  • Gran Canaria
  • 1 dospělý
  • Po 06.06 → Po 11.07
  • 3 noci
  • Praha, Vídeň, …
    + 9 dalších letišť
Změnit hledání

Zpřesněte si hledání

Vyberte si hotel

Gran Canaria je nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov Kanárských ostrovů. Gran Canaria na své pohádkové pláže s písečnými dunami jakoby přenesenými ze Sahary ročně naláká nespočet turistů, kterým nabízí též malebnou krajinu osamocených skalisek a bujarou zábavu v hlavním městě. Gran Canaria je místem, kam se díky příznivému podnebí můžete vydat na dovolenou kdykoli v roce.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 km² třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Nachází se v atlantské oblasti nazývané Makaronésie, zhruba 210 km od nejbližšího bodu západního pobřezí Afriky a 1 250 km od španělského Cádizu, který je nejbližším pevninským přístavem. Pro Gran Canarii je typický kruhový tvar, který je přerušen jen na severovýchodě ostrova poloostrovem La Isleta o rozloze 12  km².
Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria je 8. největším městem Španělska. Žije zde 710 000 obyvatel, což je přes polovinu všech obyvatel na Kanárských ostrovech. Ti se každoročně rozrůstají o velké množství turistů, za rok je to až 1,5 miliónu návštěvníků. Za návštěvu na ostrově Gran Canaria určitě stojí pláže de Taurito, del Ingles a Amadores. Dále také nesmíte opomenout místa jako je Svatý Agustin nebo Maspalomas.

Přejít nahoru