Dovolená Srí Lanka
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Srí Lanka

Právě hledáte
  • Colombo
  • 1 dospělý
  • St 08.06 → St 13.07
  • 3 noci
  • Praha, Vídeň, …
    + 9 dalších letišť
Změnit hledání

Zpřesněte si hledání

Vyberte si hotel

Srí Lanka, stát na ostrově Cejlon jižně od Indie, bezesporu patří k nejkrásnějším místům naší planety. Je až neuvěřitelné, kolik historických, kulturních i náboženských památek se vejde na tak malé území. Nechte na sebe v zimním období dýchnout atmosféru Srí Lanky, která voní po aromatickém čaji, tajemnu a směsici několika náboženství. Srí Lanka je malá rozlohou, ale velká svým bohatstvím.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Rozloha státu činí 65 610 km², počet obyvatel je něco přes 20 mil.
Největším městem je Colombo. Hlavním městem je odnedávna Sri Jayawardenapura Kotte, nebo také jen Kotte, přesto většina státních institucí sídlí dosud v Colombu. Turisty jsou nejvíce vyhledávanými letoviska Koggala, klidné letovisko v blízkosti historického Galle, nejnavštěvovanější Hikkaduwa, na západním pobřeží Kalutara, která byla střediskem obchodu s kořením, původně rybářská vesnička Bentota v blízkosti sloního sirotčince a líhně mořských želv nebo Negombo s mokřady, které jsou domovem krokodýlů.

Přejít nahoru