Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety v Havaně a ve Varaderu

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Havany a na Varadero od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

  Aktivity a zábava

  • K turisticky nejoblíbenějším letoviskům na Kubě patří poloostrov Hicacos se střediskem Varadero (viz Google maps). Od počátku bylo toto místo budováno jako dovolenkové středisko a jako takové nabízí veškeré služby s tím spojené. Vyhlášené je hlavně jako potápěčský ráj s tyrkysově modrým mořem a korálovými útesy. Další oblíbenou zábavou, kromě všech možných vodních sportů, je zde golf. Nachází se tady velice kvalitní golfové hřiště Varadero Golf Club. Pokud Vás zajímá příroda, vyjeďte si do nedaleké přírodní rezervace Hicacos Point Natural Park na Safari tour. Na místech Rancho Cangrejo a Dolphin Marinas se můžete věnovat plavání s delfíny. Za prohlídku stojí i samotné středisko Varadero. Přes den ožívají jeho dva hlavní body, Avenida Primera a Plaza de las Américas, obchody, galeriemi, tržnicemi a restauracemi, v noci se mění na centra pulsující salsou, rumbou, kabarety a diskotékami. V blízkosti Varadera lze navštívit historická města Matanzas a Cárdenas (viz Google maps) nebo krokodýlí farmu Guamá. U města Matanzas stojí za návštěvu největší oblast krasových jeskyní Latinské Ameriky Pinar del Rio.
  • Kuba nabízí velkou škálu zajímavých výletů. Například do hlavního města Havany. Tento výlet zahrnuje prohlídku továrny na doutníky, prohlídku staré Havany a muzea rumu. Dále je v nabídce výlet katamaránem za delfíny a šnorchlováním, kde se člověk může s delfíny i koupat. Mezi další zajímavé výlety patří prohlídka Zátoky sviní či krokodýlí farmy nebo projížďka džípy po okolí. Ceny výletů se pohybují přibližně kolem 70 € na osobu. Výlety lze objednat prostřednictvím delegáta na místě.
  • Pokud si vyberete prohlídku hlavního města Kuby Havany (viz Google maps), věnujte na to dostatek času. Najdete tu všechny možné architektonické styly. Projděte si historické centrum s budovami ze 17. století, které je od roku 1982 na seznamu památek UNESCO. Jedno z nejkrásnějších havanských náměstí je Plaza de la Catedral s katedrálou Catedral de San Cristóbal de La Habana. Dalším turisticky atraktivním místem je náměstí Parque Central, kterému dominuje pevnost Castilla de la Puerta z roku 1558. Uvnitř je muzeum se sbírkou historických zbraní. Kromě této pevnosti jsou v Havaně ještě další, které chrání úzký průliv do přístavu – jde např. o Castillo del Morro nebo pevnost San Carlos de la Cabaña. Podél zdí těchto pevností začíná hlavní třída Havany Paseo del Prado. Je nejoblíbenějším místem pro odpočinek a kromě toho tu najdete také spoustu paláců ve starém španělském stylu, nachází se tu akademie věd, národní vědecká a technická knihovna a muzeum. V blízkosti najdete muzeum revoluce a muzeum Havany. Z dalších muzeí vyskytujících se v hlavním městě nebo v okolí navštivte koloniální a antropologické muzeum a dům-muzeum Ernesta Hemingwaye ve Finca la Vigía. Prohlédnout si můžete také zoologickou a botanickou zahradu. V přímořské části Miramar-Playa na břehu zálivu najdete také veřejné akvárium s expozicí korálových útesů. Pokud se chcete pokochat pohledem na celé město, zvolte cestu k pomníku José Martino s věží vysokou 109 m (k dispozici je tu i výtah).

   

  Wellness

  • Pobyt na Kubě si lze zpříjemnit wellness procedurami, kterým se můžete oddávat nejčastěji v lázeňských střediscích náležejících zpravidla k větším hotelovým komplexům. Tato střediska mívají různě širokou nabídku služeb. Setkat se tu můžete s různými druhy masážních bazénů, saunou, parní lázní, pěstícími a léčebnými masážemi, zábaly a koupelemi. Spa střediska často využívají aromaterapii a thalassoterapii. Jejich součástí bývají také salony krásy, kadeřnictví a fitness centra.

  Lázeňská střediska naleznete např. v těchto hotelech:

  • Hotel Paradisus Princesa del Mar, Carretera Las Morlas, Varadero
  • Hotel Paradisus Río de Oro, Guardalavaca Carretera
  • Hotel Occidental Royal Hideaway Ensenachos, Cayo Ensenachos, Caibarien, Villa Clara
  • Hotel Melia Cayo Santa Maria, Caibarién, Villa Clara
  • Hotel Barceló Marina Palace, Autopista Sur final Punta Hicacos, Varadero
  • Hotel Elguea, Corralillo, Villa Clara – lázeňské středisko tohoto hotelu využívá léčivé termální prameny, jež jsou účinné při dýchacích potížích a při neurologických a oběhových nemocích, jde o nejvyhlášenější lázně na Kubě

  Potápění

  • Na Kubě se nachází několik lokalit, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Nelze ovšem očekávat, že všude, kde se na pobřeží potopíte, uvidíte hejna ryb. I zde jsou oblasti, jež jsou zcela vylovené.
  • Mezi nejkrásnější oblasti patří přírodní mořská rezervace Jardines de la Reina. Jsou zde přísné podmínky pro potápění, zcela zakázán je zde komerční rybolov. Proto se tato oblast zachovala v překrásném stavu, jakoby od dávných dob nezměněná.
  • Další oblastí je okolí města Varadero. Nejzajímavější je zde bezesporu vrak letadlové lodi, dokonce i s letadlem. Útroby těchto objektů hostí velké množství ryb, které zde nalézají své útočiště.
  • I u města Santiago de Cuba se nalézá vrak admirálské lodi, prý jeden z nejkrásnějších vraků Karibiku. Je v hloubce od sedmi metrů pod hladinou a dostupný je i ze břehu.
  • Nepochybně stejně krásný je ostrov Isla de la Juventud. Především pak jeho část s národním mořským parkem. Vyskytuje se zde velké množství živočichů (želvy, barakudy, rejnoci, barevné korály atd.). Asi 140 kilometrů od tohoto ostrova leží další zajímavá oblast, Cayo Largo. Mají zde i vlastní letiště a plánuje se vybudování národního parku.
  • Maria la Gorda je též proslulá svou bohatou faunou. Žijí zde kranasi, rejnoci, barakudy, někdy se ukáží i žraloci a manty. Vše je bohatě podkresleno barevnými korály a mořskými houbami.

  Sport a zábava

  • Ve Varaderu se provozují především vodní sporty – potápění (20 – 50 dolarů/35 € za ponor), plavba na katamaránu, jachting a rybaření. Ve Varaderu se také nachází největší golfové hřiště na Kubě – Xanadu Mansion u vily Du Pont. Poplatek za 18jamkové hřiště se pohybuje kolem 60 dolarů.
  • V letovisku můžete navštívit např. park Joson či delfinárium, kde zhlédnete delfíní show nebo si zaplavete s delfíny. Cena každé z těchto atrakcí je kolem 80 CUC. Oblíbenou kulturní zábavou ve Varaderu jsou kabarety, patrně nejslavnějším z nich je kabaret Tropicana Matanzas se vstupním poplatkem kolem 50 CUC. A ve Varaderu je samozřejmě také spousta diskoték a tanečních klubů (např. Havana Club, Mambo Club), kde si zatančíte salsu a další tance.
 • Koupání Zobrazit Zavřít

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru