Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Pasy, víza a velvyslanectví v Havaně a ve Varaderu

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Havany a na Varadero od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

 • Víza Zobrazit Zavřít

  Víza

  • Pro vstup do země je nutné mít platný cestovní pas. Při vstupu se vyplňuje malý vstupní formulář, jehož kopii je bezpodmínečně nutné předložit při opouštění země. Při odletu z Kuby musí každý také povinně zaplatit letištní poplatek 25 USD.
  • Bezvízová dohoda přestala pro české občany platit 19. 1. 2000, od tohoto data je nutné mít pro vstup na Kubu vízum.
  • Pro turistické pobyty vydává kubánský konzulát vízum v podobě turistické karty. Tuto kartu je nutné si obstarat předem – nelze ji získat na kubánských letištích. Kartu lze vyřídit přes cestovní kancelář nebo zakoupit na některých odletových letištích. Cena karty je cca 630 Kč. S turistickou kartou lze na území Kuby pobývat po dobu 30 dnů, pobyt lze prodloužit na cizinecké policii na Kubě na dalších 30 dnů za 25 USD. Více na Kuba - Víza
  • POZOR !!!  může se stát, že některé cestovní kanceláře mohou mít turistickou kartu v ceně zájezdu, požádejte proto obchodníka o prověření.
  • Na Kubě platí pro české občany přihlašovací povinnost – místo pobytu se uvádí do vstupního formuláře (viz výše), jinak bude cestovatel nucen zaplatit min. 3 noci na hotelu, který mu může být přidělen. Při ubytování v soukromí nebo hotelech plní přihlašovací povinnost majitel nebo provozovatel těchto zařízení.
  • V zemi je zakázáno stanovat a přespávat pod širým nebem.
  • Od 1.1.2012 vláda USA zavazuje všechny letecké společnosti k účasti na novém programu amerického úřadu Transportation Security Administration (TSA)- „Secure Flight“, který slouží ke zvýšení bezpečnosti při létání. Letecké společnosti mají povinnost zaregistrovat osobní údaje pasažérů, kteří letí z USA nebo do USA. Vztahuje se to i na lety, kde je pouze mezipřistání či lety, které vstupují do vzdušné prostoru USA. Proto se nyní musí registrovat i cestující, kteří letí do např. do Mexika nebo na Kubu.
  • Požadované údaje zahrnují příjmení, křestní jméno, pohlaví (i u dětí) a datum narození, detaily Vaší cesty ( tzn.čísla a časy letů ) a číslo Vaší elektronické rezervace letenek popř.zájezdu.
  • Údaje musí být identické podle cestovních pasů. Jsou ale samozřejmě považovány za důvěrné a nebudou použity ke komerčním účelům.
  • Všechny údaje musí být letecké společnosti sděleny nejpozději 96 hodin před odletem.
  • Tento formulář nesouvisí s tím, zda do státu je požadováno vízum. Je nutné jej vyplnit i při cestě do států, kde vízum není požadováno a letecká společnost či CK Vás k vyplnění vyzve.
  • Odkazy pro vyplnění formulářů najdete většinou na webových stránkách daných leteckých společností nebo CK. Např.: Alltours, 5VF, Schauinsland Re­isen

  Celní předpisy

  • Na Kubu se smějí dovážet: věci osobní potřeby (drogerie, oblečení, obuv), cigarety (200 ks), 3 litry vína nebo jiných alkoholických nápojů, předměty, jejichž hodnota nepřesahuje 100 USD, elektrospotřebiče do hodnoty 250 USD (na ostatní může být uvaleno 100% clo), 10 kg léků v originálním balení.
  • Zákaz dovážení se vztahuje na: pornografické časopisy, předměty a zboží, drogy, omamné a psychotropní látky, výbušniny, lehká motorová vozidla a motory, potraviny a zbraně, dále na dovoz videa, DVD přehrávačů, satelitních antén, bezdrátových domácích telefonů a satelitních přístrojů.
  • Při nepovoleném dovozu zůstane zboží zadrženo na 30 dnů v celním skladě (např. na letišti). Do té doby lze zboží vyzvednout a reexportovat. Nad 30 dnů uskladnění je nutné žádat o prodloužení lhůty, jinak zboží nevratně propadá.
  • Další informace se můžete dovědět na: Kuba - celní a devizové předpisy 

  Kontakt na zastoupení ČR v zemi

  Embajada de la República Checa
  Ave Kohly 259, entre 41 y 43
  Nuevo Vedado
  La Habana, CUBA
  tel.: +53 7883 3201, 7883 3467
  fax: +537/883 3596, VoIP: 99 029 32                                                                                                                               

  nouzová linka: +535/264 1001
  e-mail: havana@embassy.mzv.cz; consulate_havana@mzv.cz
  obchodně-ekonomický úsek: commerce_Havana@mzv.cz                                                                               

  web:  www.mzv.cz/havana

  Provozní hodiny:  Po - Pá   8:00 - 16:30

  Kontakt v ČR na zastoupení země

  Velvyslanectví Kubánské republiky
   Jinonická 14, Praha 5 - Košíře
  150 00

  tel.: 224 311 253, 
  fax: 233 341 029
  e-mail: consul@cz.embacuba.cu                                                                                                                     

  Web:  www.cubadiplomatica.cu/republicacheca

  titulář Pan Felix Andres LEON CARBALLO
  funkce chargé d'affaires a. i.

  úřední hodiny: 8.00 – 16.00

 • Očkování před cestou Zobrazit Zavřít

 • Co si vzít na dovolenou Zobrazit Zavřít

 • Rady na cestu Zobrazit Zavřít

Zábava a volný čas

Přejít nahoru