Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Dovolená Egypt - za památkami
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Egypt - za památkami

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená do Egypta od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Egypt, jedna z nejlidnatějších zemí Afriky, se rozkládá v její severovýchodní části, podél Nilu. Egypt, to je průřez sedmi tisíci let dějin a civilizace, kde si i v davu nadšenců monumenty prastarého Egypta stále zachovávají důstojnost. Stojí zato je navštívit a doplnit tradičními hity, jako je potápění, pouštní výpravy, plavby po Nilu, rybaření nebo golf. Egypt je pro Čechy nejdostupnější exotika, která zažívá rozmach prakticky celoročně.

 

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

 Egypt se rozkládá v severovýchodní Africe podél jedné z největších řek Nilu. Se svými téměř 80-ti milióny obyvatel patří k nejlidnatějším zemím v Africe, i když většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce osídlena. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu. Podle archeologických nálezů a egyptských hieroglyfů nazývali nejčastěji starověcí Egypťané svou zemi „Kemet“ (Černá země). Ale i v současnosti obyvatelé svou zemi nenazývají Egypt. Oficiální název země zní Džumhúrja al-Misríja al-'Arabíja, což se v arabském světě a v Egyptě samotném v běžném hovoru nahrazuje zkráceným Maṣr či Miṣr.

 

 

Přejít nahoru