Dovolená Dhaalu Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Dhaalu Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Dhaalu Atolu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vyrazte do ráje milenců, novomanželů a všech, kdo hledají nerušenou romantiku

Dhaalu Atol najdete v oblasti jižních Malediv. Turisti sem jezdívají už od roku 1998, ale to neznamená, že by jich tu bylo hodně. Častěji se vám stane, že zde nenarazíte celý den ani na živáčka. Většina turistů totiž upřednostňuje služby a komfort severních oblastí Malediv. Tím pádem je jižní oblast jako dělaná pro romantické dovolené ve dvou, romantické dobrodružné pobyty nebo třeba svatební cesty.

Z 56 ostrovů, které patří do oblasti Dhaalu Atolu, je obydlených jen 7. To znamená 49 ostrovů plných soukromí a exkluzivní nedotknuté přírody exotického ráje. Někteří lidé se dokonce rozhodnou na Maledivách uspořádat svatbu, k čemuž je jižní oblast souostroví perfektní. I vy si můžete vybrat jeden z neobydlených ostrovů na romantické líbánky nebo ničím nerušený relax při rodinné dovolené.

Pokud rádi objevujete, taky si přijdete na své. Na neobydlených ostrovech najdete mnoho pozůstatků budhistických staveb, které jsou vesměs volně přístupné. Můžete se tak na vlastní oči přesvědčit, jak se zub času podepsal na dříve honosných a uznávaných stavbách. Jen při tom raději buďte opatrní. Když vás bádání po historii náboženství unaví, vždycky najdete na dohled nádhernou pláž lákající k odpočinku.

Vyrazte pro klenoty, do města duchů a na obhlídku staré mešity

V severní části Atolu zajeďte na ostrov Rinbudhoo, kde vás ohromí místní řemeslníci pestrou škálou precizně vyvedených klenotů. Zpracování je tak úchvatné, že rozhodně stojí za to jej vidět na vlastní oči, i kdyby vás normálně šperky nezajímaly. Podobné skvosty najdete taky na západě, přesněji na ostrově Hulhudheli. I tady vás ohromí půvab šperků, které si mimochodem  místní ženy nemohou vynachválit. Nejčastěji narazíte na náhrdelníky a náušnice ve zlatých barvách.

Město duchů má na svědomí tsunami, která se přes Maledivy prohnala v roce 2004. Na ostrově Gemendhoo ležícím na východní hranici Dhaalu Atolu najdete opuštěné budovy a kromě toho taky 11 neobydlených ostrůvků, které také smetla přívalová vlna. Rozhodně stojí za to projet si i malé ostrůvky obklopující centrální ostrov. Příroda už se z vlny vzpamatovala a má co nabídnout. Uvidíte sami.

Před 10. stoletím našeho letopočtu působila na Maledivách budhistická komunita. Mezi nejvýznamnější pozůstatky této doby patří mimo jiné i stará mešita na ostrově Kudahuvadhoo, který je také hlavním ostrovem celého atolu. V přes 1 000 let staré mešitě najdete neuvěřitelně zachovalé zdi a úchvatné korálové kamenné sochy. Je to jedna z památek, které byste si na dovolené v této oblasti určitě neměli nechat utéct. 

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru