Dovolená Aluvifushi
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Aluvifushi

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Aluvifushi od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Poznejte podmořský svět v okolí ostrova Aluvifushi

Ostrov leží v oblasti Dhaalu Atolu, což znamená, že nabízí nádherné scenérie pro milovníky potápění. Aluvifushi je spíš ostrůvek než ostrov. Měří jen asi 550 metrů na délku a široký je dokonce pouhých 100 metrů. Tím ale rozhodně neztrácí nic na kráse. Naopak, nabízí bungalovy na kůlech i překrásnou lagunu.

Od hlavního města Malé leží Aluvifushi asi 150 kilometrů jihozápadně. Dá se sem dostat lodí, rychlolodí nebo hydroplánem. Nejbližší letiště je totiž asi 30 kilometrů dál na jih na ostrově Kudahuvadhoo. Takže je možné doletět sem a poslední kus cesty doplout.

Ponořte se za krásami útesů a poznejte místní památky

Ostrůvek Aluvifushi je skvělou základnou pro objevování krás pod hladinou oceánu. Vybavte se šnorchlem a ploutvemi nebo si pořiďte kompletní potápěčskou výbavou a vyrazte k hraně útesu, za kterou začíná nekonečné temno hlubokého oceánu. Místní korály i ryby vás uchvátí.

Pokud raději objevujete kulturní památky nebo zbytky dávno zbořených budov, vydejte se na výlet na okolní ostrovy. Na některých najdete dokonce plně funkční stavby, které stojí za to vidět na vlastní oči. Příkladem jsou tři mešity na sousedním ostrově Bandidhoo, kde leží i půvabný přístav.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru