Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Spojené arabské emiráty

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená do Spojených arabskských emirátů od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Spojené arabské emiráty jsou spojením sedmi emirátů na Arabském poloostrově jihozápadně od Perského zálivu. SAE, to je výlet do světa budoucnosti ve spojení se starobylými tradicemi a rigidními náboženskými zákony, střet soužití Západu a islámu, krásné pláže obklopené luxusními hotely a vnitrozemí s mořem písečných dun. Pokud nemáte dobrý pocit ze zimy a brzké tmy, Spojené arabské emiráty jsou přímo pohádkovou alternativou.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Spojené arabské emiráty (SAE) je stát na Středním východě, rozkládající se v jihozápadní Asii na východě Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu. Při pobřeží se nacházejí desítky většinou neobydlených malinkých ostrovů, přesto jsou v SAE budovány navíc ostrovy umělé. Rozloha Spojených arabských emirátů je 83 600km2, hlavním městem je Abú Dhabí.
  • Drtivá většina obyvatel z téměř 7 miliónů žije na pobřeží. Přes 95 % území je v podstatě liduprázdné. Federace 7 emirátů je tvořena emiráty Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi. Zajímavostí je, že hlavou každého emirátu je „vládnoucí rodina“, které je celý emirát podřízen. Všechny emiráty jsou absolutistické monarchie.
Přejít nahoru