Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Santorini

Objevte zájezdy či letenky.
Dovolená Santorini od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Ostrov Santorini, patřící ke skupině ostrovů Kyklad v Egejském moři, měří od severu k jihu necelých 18 kilmetrů a v nejužším místě má šířku pouhé 2 kilometry. Sopečný ostrov Santorini patří k nejnavštěvo­vanějším místům v Řecku a udivuje nejen svou typickou architekturou, ale i archeologickými nálezy. Od jara do podzimu uspokojí jak milovníky luxusu, tak něžné romantiky. Existuje bájná Atlantida? Podle mnohých je to právě Santorini.

  • Santorini, známý také jako Thera nebo Thira, je vulkanicvký ostrov Egejského moře, asi 200 km jihovýchodně od pevninského Řecka. Jedná se o největší ostrov malého kruhového souostroví, které nese stejné jméno. Celá skupina sestává z hlavního a největšího ostrova Santorini ve tvaru podkovy, menšího ostrova Therasia severovýchodně od Théry a ještě menšího neobydleného ostrůvku Aspronisi uprostřed otevřené „podkovy“ směrem k Egejskému moři. Navíc jsou zde ještě tři malé vulkanické ostrůvky kuželovitého tvaru uvnitř velké zátoky, jmenovitě Palia Kaméni, Néa Kaméni a Mikri Kaméni. Je nejjižnějším článkem Kykladského souostroví, jeho rozloha činí přibližně 73km2 a trvale zde žije okolo 13,5 tisíce obyvatel. Hlavním městem je Fira na vrcholku útesu nad hlavní lagunou.
  • Santorini je v podstatě to, co zůstalo z obrovské sopečné exploze, která zničila původně jediný ostrov. A vytvořila současnou geologickou kalderu.
  • Jmého Santorini bylo dáno ostrovům ve 13.století jako odkaz na sv.Irenu ( Saint Irene). Dřívější název Thera byl oživen v 19.století jako oficiální název ostrova a jeho hlavního města, ale hovorový název Santorini se stále běžně používá.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Santorini / Řecko

Santorini / Řecko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Santorini / Řecko

Santorini / Řecko
Počasí

Dovolená Santorini / Řecko

Santorini / Řecko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru