Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Santorini

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Santorini od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Ostrov Santorini, patřící ke skupině ostrovů Kyklad v Egejském moři, měří od severu k jihu necelých 18 kilmetrů a v nejužším místě má šířku pouhé 2 kilometry. Sopečný ostrov Santorini patří k nejnavštěvo­vanějším místům v Řecku a udivuje nejen svou typickou architekturou, ale i archeologickými nálezy. Od jara do podzimu uspokojí jak milovníky luxusu, tak něžné romantiky. Existuje bájná Atlantida? Podle mnohých je to právě Santorini.

  • Santorini, známý také jako Thera nebo Thira, je vulkanicvký ostrov Egejského moře, asi 200 km jihovýchodně od pevninského Řecka. Jedná se o největší ostrov malého kruhového souostroví, které nese stejné jméno. Celá skupina sestává z hlavního a největšího ostrova Santorini ve tvaru podkovy, menšího ostrova Therasia severovýchodně od Théry a ještě menšího neobydleného ostrůvku Aspronisi uprostřed otevřené „podkovy“ směrem k Egejskému moři. Navíc jsou zde ještě tři malé vulkanické ostrůvky kuželovitého tvaru uvnitř velké zátoky, jmenovitě Palia Kaméni, Néa Kaméni a Mikri Kaméni. Je nejjižnějším článkem Kykladského souostroví, jeho rozloha činí přibližně 73km2 a trvale zde žije okolo 13,5 tisíce obyvatel. Hlavním městem je Fira na vrcholku útesu nad hlavní lagunou.
  • Santorini je v podstatě to, co zůstalo z obrovské sopečné exploze, která zničila původně jediný ostrov. A vytvořila současnou geologickou kalderu.
  • Jmého Santorini bylo dáno ostrovům ve 13.století jako odkaz na sv.Irenu ( Saint Irene). Dřívější název Thera byl oživen v 19.století jako oficiální název ostrova a jeho hlavního města, ale hovorový název Santorini se stále běžně používá.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Řecko

Řecko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Řecko

Řecko
Počasí

Dovolená Řecko

Řecko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru