Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Menorka

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Menorku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Menorca, druhý největší baleárský ostrov, je v porovnání se svou větší „sestrou“ Mallorcou klidnější a romantičtější. Kombinace písečných pláží a skalnatých zátok nadchne od časného léta do podzimu snad opravdu každého. Tyrkysová barva moře, písku a bílých kamenných domků v malebných vesničkách Menorcy příjemně ladí s všudypřítomnou zelenou. Snad si svoji krásu a klid Menorca udrží i do budoucna.

  • Menorca je nejen druhým největším a geologicky nejstarším Baleárským ostrovem, ale také nejsevernějším a nejvýchodnějším. Slunce tady vychází a zapadá v porovnání s ostatními ostrovy a španělskou pevninou nejdříve. Menorca leží asi 40 kilometrů severovýchodně od sousední Mallorky a je v porovnání se svou větší „sestrou“ mezi českými turisty méně známá. Římané pojmenovali tento půvabný ostrov – „Minor“ – neboli „menší“, aby jej odlišili právě od sousedního většího ostrova Mallorca.
  • Menorca byla v roce 1993 vyhlášena organizací UNESCO světovou biosférickou rezervací. Tato skutečnost dokazuje, že podstatná část území je dosud neporušena a je patrná snaha ji zachovat i pro další generace.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Španělsko

Španělsko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Španělsko

Španělsko
Počasí

Dovolená Španělsko

Španělsko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru