Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Kostarika

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Kostariky od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Kostarika je španělsky mluvící zemí Střední Ameriky, která je často nazývána její perlou a jedním z posledních rájů na zemi. Kostarika je od prosince do dubna připravena pro ty, kteří chtějí vyzrát na počasí nehostinné zimy. V Kostarice se můžete v jednom dni podívat do rudého oka vulkánů, zaskotačit si s delfíny, zasurfovat na obrovitých vlnách nebo si odpočinout na plážích lemovaných kokosovými palmami.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Kostarika, jak ji pojmenoval Kryštof Kolumbus, je perlou Střední Ameriky. Je také často nazývána Švýcarskem Střední Ameriky a jedním z posledních rájů na zemi.
  • Rozloha země je 51 100km2, počet obyvatel čítá přes 4 miliony. Hlavním městem je San José ve středu země, a přesto, že bylo založené v roce 1738 , patří k nejmladším v Latinské Americe.
  • Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. Důležitou složkou národního hospodářství se stává cestovní ruch a v současnosti také těžba drahých kovů, především zlata a stříbra.
Přejít nahoru