Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Káhira - Gíza - Memphis

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Káhiry - Gízy a Memphisu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Přelidněná, téměř dvacetimiliónová Káhira, rozprostírající se v deltě Nilu, je historií nabitá metropole Egypta. Podobně jako v Evropě všechny cesty vedou do Říma, v Egyptě vedou všechny cesty k pyramidám Velké Káhiry, jediným kolosům z původní sedmičky divů světa. Nejpříjemnější období pro návštěvu hlučné, pulzující a chaotické Káhiry je od podzimu do brzkého jara.

  • Káhira, arabsky Al-Qáhira („Vítězná“), v hovorové egyptské arabštině obvykle Masr, je hlavní město Egypta a nejlidnatější město afrického kontinentu. Káhira sama čítá 8 250 000 obyvatel, dvojměstí Káhira-Gíza s dalšími přilehlými městy vytváří aglomeraci Velká Káhira čítající 15 907 000 obyvatel. To ji řadí na 7. místo světa.
  • Káhira se rozkládá na severu země po obou stranách řeky Nil. Hlavní ramena Nilské delty dělí město na dvě části. Na východním břehu naleznete Islámskou a Koptskou Káhiru, na břehu západním je nejznámější čtvrť Gíza.
  • Vzhledem ke své pozici na kulturním rozhraní Afriky, Asie a Evropy a důležitosti, kterou hrála v dějinách, získala Káhira přezdívku Matka světa a díky svému kosmopolitnímu rázu a velkému množství obyvatel bývá nazývána Big Mango (protiváha newyorského Big Apple).

Zpřesněte si hledání

Dovolená Egypt

Egypt
Pasy, víza, očkování

Dovolená Egypt

Egypt
Počasí

Dovolená Egypt

Egypt
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru