Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Káhira - Gíza - Memphis

Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Káhira - Gíza - Memphis od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Přelidněná, téměř dvacetimiliónová Káhira, rozprostírající se v deltě Nilu, je historií nabitá metropole Egypta. Podobně jako v Evropě všechny cesty vedou do Říma, v Egyptě vedou všechny cesty k pyramidám Velké Káhiry, jediným kolosům z původní sedmičky divů světa. Nejpříjemnější období pro návštěvu hlučné, pulzující a chaotické Káhiry je od podzimu do brzkého jara.

  • Káhira, arabsky Al-Qáhira („Vítězná“), v hovorové egyptské arabštině obvykle Masr, je hlavní město Egypta a nejlidnatější město afrického kontinentu. Káhira sama čítá 8 250 000 obyvatel, dvojměstí Káhira-Gíza s dalšími přilehlými městy vytváří aglomeraci Velká Káhira čítající 15 907 000 obyvatel. To ji řadí na 7. místo světa.
  • Káhira se rozkládá na severu země po obou stranách řeky Nil. Hlavní ramena Nilské delty dělí město na dvě části. Na východním břehu naleznete Islámskou a Koptskou Káhiru, na břehu západním je nejznámější čtvrť Gíza.
  • Vzhledem ke své pozici na kulturním rozhraní Afriky, Asie a Evropy a důležitosti, kterou hrála v dějinách, získala Káhira přezdívku Matka světa a díky svému kosmopolitnímu rázu a velkému množství obyvatel bývá nazývána Big Mango (protiváha newyorského Big Apple).

Zpřesněte si hledání

Dovolená Káhira - Gíza - Memphis / Egypt

Káhira - Gíza - Memphis / Egypt
Pasy, víza, očkování

Dovolená Káhira - Gíza - Memphis / Egypt

Káhira - Gíza - Memphis / Egypt
Počasí

Dovolená Káhira - Gíza - Memphis / Egypt

Káhira - Gíza - Memphis / Egypt
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru