Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Benátky

Objevte ubytování či letenky.
Dovolená do Benátek od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Benátsko ( Veneto) je úrodný kraj na severovýchodě Pádské nížiny. Benátsko díky své rozmanitosti můžete navštívit prakticky po celý rok. Benátsko nejsou jen romantické Benátky s osobitou architekturou a široké písečné pláže Jaderského moře, Benátsko jsou také okázalá starobylá města Verona a Padova, sportovně laděné ledovcové jezero Lago di Garda nebo lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo.

  • Benátky (Venezia ) je hlavní město severoitalské oblasti Benátsko ( Veneto ). Je to ostrovní město, jehož historické jádro se nachází na mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu. Ve dnech zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), kterých bývá každoročně průměrně 54, se zde zvýší hladina moře až o 90 cm.
  • Benátky kdysi byly sklářskou a obchodní velmocí, dnes mají především historický, kulturní, společenský a administrativní význam. Na západním okraji se rozkládá velký přístav a na pevnině letiště. Od roku 1987 jsou Benátky památkou na seznamu UNESCO. Město žije především z turistického ruchu, každoročně jej navštíví přibližně 12 miliónů turistů z celého světa.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Itálie

Itálie
Pasy, víza, očkování

Dovolená Itálie

Itálie
Počasí

Dovolená Itálie

Itálie
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru