Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Almerie

Objevte zájezdy či letenky.
Dovolená Almerie od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Almérie je méně známá východní část španělské Andalusie při pobřeží Středozemního moře. Nedá se říci, že by Almérie měla nějaké vysloveně návštěvnicky neatraktivní období, i když nejkrásnější je jaro a podzim. Půvabné rybářské vesničky, klidná letoviska, dlouhé písečné pláže i plážičky ukryté mezi skalami, průzračná voda, pobřežní hory a polopouštní krajina, to vás v Almérii přesvědčí, že jste zvolili správně.

  • Almeria je španělská provincie mezi Granadou a Murcií, s rozlohou 8769 km2 a s přibližně 636 000 obyvateli. Střediskem je stejnojmenné přístavní město Almeria se 190 000 obyvatel, jehož počet v posledních letech rychle zvyšují přistěhovalci, především z blízkého Maghrebu. Vyplouvají odtud lodě do enkláv Ceuty a Melilly a Maroka. Nejdůležitější ekonomickou aktivitou je skleníkové zemědělství, do všech koutů světa odsud putují miliony tun zeleniny. Klíčovým odvětvím se stává cestovní ruch.
  • Název Almería byl převzat z arabštiny: المرية (al-Maríjja) se odvozuje od مرأى (mara'à), což znamená vyhlídku čí stráž, neboť prvotní funkcí místa bylo střežení místní zátoky.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Almerie / Španělsko pevnina

Almerie / Španělsko pevnina
Pasy, víza, očkování

Dovolená Almerie / Španělsko pevnina

Almerie / Španělsko pevnina
Počasí

Dovolená Almerie / Španělsko pevnina

Almerie / Španělsko pevnina
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru