Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Almerie

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Almeríe od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Almérie je méně známá východní část španělské Andalusie při pobřeží Středozemního moře. Nedá se říci, že by Almérie měla nějaké vysloveně návštěvnicky neatraktivní období, i když nejkrásnější je jaro a podzim. Půvabné rybářské vesničky, klidná letoviska, dlouhé písečné pláže i plážičky ukryté mezi skalami, průzračná voda, pobřežní hory a polopouštní krajina, to vás v Almérii přesvědčí, že jste zvolili správně.

  • Almeria je španělská provincie mezi Granadou a Murcií, s rozlohou 8769 km2 a s přibližně 636 000 obyvateli. Střediskem je stejnojmenné přístavní město Almeria se 190 000 obyvatel, jehož počet v posledních letech rychle zvyšují přistěhovalci, především z blízkého Maghrebu. Vyplouvají odtud lodě do enkláv Ceuty a Melilly a Maroka. Nejdůležitější ekonomickou aktivitou je skleníkové zemědělství, do všech koutů světa odsud putují miliony tun zeleniny. Klíčovým odvětvím se stává cestovní ruch.
  • Název Almería byl převzat z arabštiny: المرية (al-Maríjja) se odvozuje od مرأى (mara'à), což znamená vyhlídku čí stráž, neboť prvotní funkcí místa bylo střežení místní zátoky.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Španělsko

Španělsko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Španělsko

Španělsko
Počasí

Dovolená Španělsko

Španělsko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru